Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

ASÜ yeni kütüphane inşaatı hızla ilerliyor

ASÜ yeni kütüphane inşaatı hızla ilerliyor
  • 10.11.2017
  • 1.139 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, inşaat çalışması devam eden tüm yatırımları titizlikle takip ettiklerini söyledi..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, inşaat çalışması devam eden tüm yatırımları titizlikle takip ettiklerini söyledi.

Yeni Kütüphane inşaatını inceleyen ve yetkililerden son durum hakkında bilgiler alan ASÜ Rektörü, binanın faaliyete geçmesiyle birlikte sadece ASÜ’nün değil, Aksaray’ın da gerek fiziki olarak, gerekse içerik olarak donanımlı bir kütüphaneye sahip olacağını belirtti. İnşaatın hızlı şekilde ilerlediğini kaydeden Rektör Şahin, “İnşallah burası, gecenin ilerleyen saatlerine kadar ışıkları açık olan bir bina olacak. Öğrencilerimiz ve diğer tüm kullanıcılar için nitelikli mekânlar inşa etmeye yönelik çabalarımız devam edecek” dedi. Kütüphane içinde sergi salonu, süreli yayınlar salonu, 24 saat açık salon, konferans salonu, gör-işit salonu, engelli okuma odası, okuma salonları, 22 adet tek kişilik çalışma odası ve 8 adet grup çalışma odası bulunacak.

Şahin, Kütüphane inşaatındaki incelemenin ardından, Merkezi Konferans Salonu önündeki meydan ve ses sistemi düzenlenmesine dair çalışmaları da inceledi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ