Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,14 / Satış: 6,17
€ EURO → Alış: 6,68 / Satış: 6,71

ASÜBTAM ile Meslek Lisesi arasında işbirliği

ASÜBTAM ile Meslek Lisesi arasında işbirliği
  • 17.10.2016
  • 1.414 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yeni bir işbirliği protokolü daha imzalandı..

İmzalanan protokol kapsamında, Meslek Lisesi öğrencileri üniversitedeki laboratuvarları kullanabilecek ve akademisyenlerin birikimlerinden istifade edebilecek. Üniversite ise CNC Tezgâhının çalıştırılabilmesi konusunda Meslek Lisesi öğretmenlerinden destek alacak.

Senato Salonu’nda düzenlenen törende konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kamunun elindeki imkânların diğer birimlerce de paylaşılmasının önemli olduğunu söyledi. Üniversitedeki CNC Tezgâhının en etkili ve verimli biçimde kullanılması noktasında Meslek Lisesi öğretmenlerinden destek alacaklarını kaydeden Şahin, “Üniversitenin çok ciddi bir yatırımı var. Bu yatırımı en verimli şekilde kullanacağız. İşbirliğimiz, toplumsal anlamda fayda da sağlayacak. Öte yandan lise öğrencilerimiz de laboratuvarlar başta olmak üzere, bilimsel pek çok donanımdan istifade edebilecek” dedi. Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ise ASÜ’nün imkânlarından daha çok faydalanmak adına bu protokollerin büyük önem arz ettiğini belirtti.

Aksaray Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASÜBTAM) Müdürü Doç. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz ve Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Deniz Han da yaptıkları konuşmalarda, protokolün hayırlı olması dilediler ve işleyişten söz ettiler. Yapılan konuşmaların ardından taraflar protokol metnini imzaladı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ