Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,78 / Satış: 7,81
€ EURO → Alış: 9,32 / Satış: 9,36

ASÜBTAM, yetki belgeleriyle daha da büyüyor

ASÜBTAM, yetki belgeleriyle daha da büyüyor
  • 07 Şubat 2019

Şehrin ve bölgenin kalkınmasına önemli katkılar sağlayan Aksaray Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASÜBTAM), su ve atık su analizlerine dair aldığı belgelerle yetkinliğini kanıtladı.

ASÜBTAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Tekin Karacaer, özellikle sanayinin su ve atık su ölçümlerinin en uygun şekilde gerçekleştirildiğini, TÜRKAK tarafından verilen “Akreditasyon Belgesi” ile ASÜBTAM’ın, bölgenin önemli laboratuvarlarından birisi haline geldiğini belirtti.

Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan “Su ve Atık Su Analizleri” için yetki belgesini de aldıklarını kaydeden Neslihan Tekin Karacaer, “Alınan belgelerle birlikte laboratuvarımız hem bulunduğu lokasyonda, hem de ülkemizde yetkin bir laboratuvar haline gelmiştir. Kurulduğu günden bugüne akademik çalışmalara analiz desteği veren merkezimiz, aldığı bu yetkinlik belgeleri ile bölge halkına ve sanayiciye destek olmakta, çözüm önerileri sunmaktadır. 27 araştırma laboratuvarını bünyesinde bulunduran merkez, barındırdığı yaklaşık 300 cihazla, üniversite laboratuvarları arasında önemli bir konuma gelmiştir” dedi.

Analiz hizmetlerine ve farklı kurumlarla protokol çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini bildiren Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Tekin Karacaer, kamu kaynaklarını en doğru şekilde değerlendirerek, topluma hizmet etmeyi sürdüreceklerini vurguladı.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, alınan akredite ve yetki belgeleriyle ASÜBTAM’ın giderek büyüdüğünü belirterek, çalışmalara katkı sunan herkese teşekkür etti..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ