Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

ASÜ’de Çanakkale Menüsü

ASÜ’de Çanakkale Menüsü
  • 19.03.2016
  • 1.721 kez okundu

Çanakkale Zaferinin 101’inci yıldönümü münasebetiyle Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) öğle yemeği menüsü, Çanakkale’de savaşan 43’üncü Alay 1’inci Piyade Taburu askerlerine verilen yemeklerden olan yağlı buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmekten oluştu..

Çanakkale Zaferinin 101’inci yıldönümü münasebetiyle Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) öğle yemeği menüsü, Çanakkale’de savaşan 43’üncü Alay 1’inci Piyade Taburu askerlerine verilen yemeklerden olan yağlı buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmekten oluştu.

Rektör Şahin, vatan toprağının kolay kazanılmadığını, pek çok olumsuz şart ve yokluğa rağmen girişilen mücadelenin ardından bugünkü kazanımların elde edildiğini ifade ederek, “Elimizde olanların kıymetini bilmek zorundayız. Atalarımızın milli ve manevi anlamdaki cesaret ve fedakârlıklarını bir nebze de olsa anımsamak için, 18 Mart öğle yemeği menüsünü Çanakkale’de askerlere verilen yemeklerden oluşturduk” dedi.

Öğrenciler, vatan için girişilen fedakârca mücadelelerin kendilerine ilham verdiğini belirterek, “Tüm şehitlerimizi rahmet ve dua ile anıyoruz” dediler..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ