Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

ASÜ’de İŞKUR İrtibat Noktası açıldı

ASÜ’de İŞKUR İrtibat Noktası açıldı
  • 10.04.2017
  • 1.237 kez okundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” projesi çerçevesinde, Aksaray Üniversitesi’ne (ASÜ) “İŞKUR İrtibat Noktası” açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” projesi çerçevesinde, Aksaray Üniversitesi’ne (ASÜ) “İŞKUR İrtibat Noktası” açıldı. Açılan irtibat noktasında öğrencilere, İŞKUR’un hizmetleri anlatılacak.

Öğrencilerin iş hayatına atılırken tecrübe kazanmaları amacıyla açılan irtibat noktasında, İŞKUR Danışmanları görev yapacak ve kendilerine başvuranlara işgücü piyasası, kurum çalışmaları, iş arama becerileri, işverenle mülakat teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgiler verecek.

Ayrıca teorik bilgilerin pratiğe aktarılması ve kişilerin kendi iş alanlarını oluşturması yönünde bilgilerin de verileceği irtibat noktasında, “İşbaşı Eğitim Programı” ve “Girişimcilik Eğitim Programı” gibi aktif işgücü hizmetleri de icra edilecek.

ASÜ’deki İŞKUR İrtibat Noktasının açılış törenine Vali Aykut Pekmez, AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, İşverenler Daire Başkanı İbrahim Özçelik, İstihdam Politikaları Daire Başkanı İbrahim Demircan, Aksaray Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Mahmut Akkuş, Aksaray Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Bilal Akgün, AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay ve davetliler katıldı.

Törende yapılan kısa konuşmalarda, açılan irtibat noktasının hayırlı olması dileklerinde bulunuldu..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ