Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

ASÜ’de Kutlu Doğum etkinlikleri

ASÜ’de Kutlu Doğum etkinlikleri
  • 17.04.2016
  • 1.208 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İslami İlimler Fakültesi (İİF) Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir dizi etkinlik düzenledi..

Kermes, konferans ve konserden oluşan etkinlik öğrenciler, akademisyenler ve Aksaraylılardan ilgi gördü.

– Peygamberimize Yakın Olmamız Gerekiyor –

Aksaray İslami İlimler Derneği, İİF öğrencilerine eğitim desteği münasebetiyle bir kermes organize etti. Konferans Salonu Fuayesinde düzenlenen kermeste, dernek temsilcisi hanımların hazırladığı gıda ürünleri satışa sunuldu. Kermesin hemen ardından konferansın açılış konuşmasını İİF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol yaptı. Peygamberimizi anmak için bir haftaya ihtiyaç olmadığını, Peygamberimiz her zaman bizlere yakın olduğunu ifade eden Varol, “Onun bize yakın olabilmesi için bizim ona yakın olmamız gerekiyor. Kutlu Doğum etkinlikleri, günlük meşgaleler içinde kendini kaybeden insanımıza bir kere daha peygamberimizi anımsatmaya vesile oluyor. Bizler, Peygamberimizin nasıl anlaşılması gerektiğini öğrencilerimizle sürekli görüşüyoruz. Bu sefer, ’nı da fırsat bilerek, genele bir anlatım yapmak istedik” dedi.

– Haftaya Özel Ağaçlandırma Çalışmaları Yapıldı –

Programın selamlama konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin ise, Türkiye’de bazı şeylerin değiştiğini, daha önce hasreti çekilen bazı etkinlikleri yapabiliyor olmanın mutluluk verici olduğunu kaydetti. Kutlu Doğum Haftalarının sadece bir gün veya bir hafta Peygamberimizi hatırladığımız ve sonrasında unuttuğumuz haftalar olmaması gerektiğinden söz eden Şahin, “Peygamberimizin öğretilerini hayatımızda uygulamak durumundayız. Kutlu Doğum Haftaları bunun için önemli bir fırsattır” dedi. Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle daha önce Sohta Sinan Vakfı işbirliği ile kampüste ağaçlandırma çalışması yapıldığını anımsatan ASÜ Rektörü, bu kapsamda 2 bin 500 fidan dikildiğini belirterek, ağaçlandırma etkinliklerinin devam edeceğini vurguladı

– Hadislere Yönelik Bir Düşmanlık Başlatıldı –

Açılış konuşmalarının ardından konferansın konuşmacısı Dr. Abdurrahman Büyükkörükçü kürsüye geldi ve “Müslüman’ın Hayatında Sünnet Şuurunun İhyası” konulu bir sunum yaptı. Türkiye’nin kuşatılmış durumda olduğunu kaydeden Büyükkörükçü, “Hem dışardan çok tehlikeli bir kuşatmayla karşı karşıyayız, hem de içeriden, din tahrikçilerinin çok planlı bir takım hareketlerini muhatabız. Son dönemlerde bilhassa Peygamberimizin hadislerine yönelik korkunç bir düşmanlık başlatıldı. Bunları başlatanların gayeleri şu; İslam’dan hadisi çıkarmak, Müslümanın hayatını kâinatın efendisinin hadislerinden tecrit etmek. Bu korkunç bir plan” dedi. Bazı kişilerin televizyon ekranlarına çıkıp pervasızca konuştuklarını, hadislerin devreden çıkarılması için ellerinden geleni yaptıklarını ileten Dr. Büyükkörükçü, “Eğer İslam’dan hadisleri tecrit ederseniz, ortada Müslümanlık da, İslam da kalmaz. Önünüze bin tane Kur’an-ı Kerim koyun, Peygamberin hadisini çıkaracak olursanız Müslüman olamazsınız, İslam’ı yaşayamazsınız” dedi.

Düzenlenen etkinlik Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu’nun konseriyle sona erdi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ