Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,78
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,35

ASÜ’de lisansüstü eğitim büyüyor

ASÜ’de lisansüstü eğitim büyüyor
  • 26.05.2018
  • 722 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, lisansüstü programlar ve öğrenci sayılarının her geçen yıl biraz daha arttığını söyledi.

Son 3 yıl içinde yaşanan gelişmelere dair bilgiler veren Rektör Şahin, yüksek lisans ve doktora program sayısının 64’ten 83’e, öğrenci sayısının ise 2 bin 144’ten, 2 bin 603’e yükseldiğini kaydetti. Önlisans, lisans eğitimlerinde olduğu gibi lisansüstü eğitimde de kalite standartlarını olabildiğince yukarı çekmeye çalıştıklarını, geleceğin bilim insanlarının yetişmesi adına, alandaki çalışmaları yakından takip ettiklerini söyleyen Prof. Şahin, “ Üniversitemiz bünyesinde Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri olmak üzere üç enstitümüz aktif şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Tüm paydaşların ihtiyaçlarına odaklanarak bilgi ve teknolojiyi kullanabilen, rekabetçi, girişimci, yenilikçi atılımlarla bölge ve ülkenin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayabilecek nitelikli insan gücü yetiştirmek amacındayız. Bunun için samimi şekilde çalışıyor, tüm gelişmeleri yakinen takip ediyoruz” dedi.

Şahin, son üç yıl içinde yaptıkları girişimlerin ardından ASÜ’deki yüksek lisans ve doktora program sayısının 64’ten 83’e, öğrenci sayısının da 2 bin 144’ten, 2 bin 603’e yükseldiğini anımsatarak, teklif edilen yeni programların olduğunu, bunlar için de YÖK’ten onay beklendiğini kaydetti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ