Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,28 / Satış: 7,31
€ EURO → Alış: 8,56 / Satış: 8,59

ASÜ’de mezuniyet törenleri başladı

ASÜ’de mezuniyet törenleri başladı
  • 10 Temmuz 2017 - 17:28

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, mezun öğrencilere hayat boyu başarılar diledi ve sevilen bir işi yapmanın kişileri uzun vadede daha mutlu edeceğinin altını çizdi.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, mezun öğrencilere hayat boyu başarılar diledi ve sevilen bir işi yapmanın kişileri uzun vadede daha mutlu edeceğinin altını çizdi.

2017 Yılı Mezuniyet Töreni ASÜ Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve AK Parti İl Başkanı Abdülkadir Karatay ile akademisyen, öğrenci ve velilerin katıldığı etkinlikte, sevinç ve hüzün bir arada yaşandı. Rektör Şahin, teşekkür ederek konuşmasına başladı ve şunları söyledi: “Kız öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Onların elde ettikleri başarıları önemsiyoruz. Bölüm ve programlarında dereceye giren öğrencilerimizin çoğunluğunun kız öğrencilerden oluşması, bizleri mutlu ediyor. İkinci olarak Anne-babalara çok teşekkür ediyoruz. Bugün bu mezuniyet sevincini paylaşan, okumanız için gayret eden, harçlığınızı gönderen, sizlerin daha iyi yerlere gelmesi için çalışan ailelerinize teşekkür ediyoruz. Bir de akademisyenlerimize çok teşekkür ediyoruz.” Konuşmasının son bölümünde öğrencilere nasihatlerde bulunan ASÜ Rektörü, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Her ne iş yaparsanız yapın işinizi iyi yapın. Sevdiğiniz işi sonuna kadar kovalayın. Bazen ‘Çok para kazandığımız iş mi, yoksa sevdiğimiz iş mi?’ ikileminin içerisine girilebiliyor. Uzun vadede sevdiğiniz iş sizi daha fazla mutlu eder. Hayırla yâd edilecek işler yapın.” Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın ardından kürsüye gelen Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise şunları söyledi, “Bir milletin milli müesseselerinden birisi mektep, diğeri de ordudur. Millet, mektebe her zaman sahip çıkar. Milli ordusuna da nasıl sahip çıktığını 15 Temmuz’da hep birlikte gördük. Öğrencilerimizin elindeki diploma bir şeyin bittiğini değil, bir şeylerin başladığını gösterir. Hayat mektebine girmek için bu diplomalar giriş vizesidir. Aslında hayat, öğrenme ve imtihan yeni başlıyor. İnsan hep öğrenir. Okul öğrenimi belki burada bitiyor ama sizin asıl öğreniminiz şimdi başlıyor. Yeni hayat herkese önemli imkânlar sunacak. Öğrenme alışkanlığı hayat tarzı haline gelirse, ömür boyu başarılı olursunuz.”

Yapılan konuşmaların ardından bölümlerinde dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeleri takdim edildi. Daha sonra mezun tüm öğrenciler diplomalarını aldı. Etkinlik kep atma programıyla birlikte sona erdi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ