Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,03 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

ASÜ’de Vakıflar konulu panel gerçekleştirildi

ASÜ’de Vakıflar konulu panel gerçekleştirildi
  • 17.12.2015
  • 1.053 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İslami İlimler Fakültesi (İİF) Konferans Salonu’nda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ile Ensar Vakfı tarafından yürütülen “Yeni Sivil Toplumda 5N 1K Projesi” kapsamında, “Medeniyetimizde Sivil Toplum Kuruluşu Olarak Vakıflar” konulu bir panel gerçekleştirildi..

Panelin moderatörlüğünü ASÜ İİF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol gerçekleştirdi.

Ensar Vakfı Genel Müdür Yardımcısı ve Projeler Genel Koordinatörü Abdullah Serenli, panelin açılışında yaptığı konuşmasında, gençlerin erken dönemde sivil topluma dâhil olmaları ve toplumsal sorunlara çözüm üretmelerinin öneminden bahsetti. Dekan Varol da, vakıf kültürünün ne denli önemli olduğuna dair görüşlerini açıkladı. Panele konuşmacı olarak Bartın Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Hüseyin Güneş ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Duran katıldı.

Yapılan konuşmalarda, “Sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek” düsturu üzerinde duruldu ve bu anlayışa sahip olan neslin 10 asır boyunca ayakta kaldığı, yeni neslin sayesinde bu anlayışın ilelebet devam edeceği vurgulandı..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ