Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

ASÜ’deki tiyatro gösterisi ilgi gördü

ASÜ’deki tiyatro gösterisi ilgi gördü
  • 20 Mart 2017 - 16:04

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol, gençlerin Çanakkale’yi, Mehmet Akif’i, 15 Temmuz’u iyi anlaması gerektiğini söyledi..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol, gençlerin Çanakkale’yi, Mehmet Akif’i, 15 Temmuz’u iyi anlaması gerektiğini söyledi.

ASÜ Edebiyat, Kültür ve Sanat Topluluğu “Çanakkale’den 15 Temmuz’a” isimli bir program düzenledi. İstiklâl Marşı’nın kabulü ve Çanakkale Zaferi’nin yâd edildiği program, Kur’an tilaveti ile başladı.

Etkinliğin açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Varol, bu ülkenin Akiflere ihtiyacı olduğunu ve her ferdin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini söyledi. Gençlerin Çanakkale’yi ve özellikle yakın zamanda yaşanan 15 Temmuz’u iyi anlaması gerektiğini belirten Varol, Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiirinden örnekler vererek, “Milletimizin geleceği noktasında gençlere büyük görevler düşmektedir. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Programda kısa bir konuşma da Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Yıldız yaptı. Vatan savunmasının bir dava olduğunu ve bu davada gençlere büyük görevler düştüğünü dile getiren Yıldız, “Çanakkale ve 15 Temmuz’dan ders alıp sorumluluk bilinci ile hareket etmek gerekiyor” dedi.

Topluluk Danışmanı Okutman Kudret Sefa Gümüş’ün etkinliğin hazırlık sürecini anlattığı konuşmanın ardından “Çanakkale’den 15 Temmuz’a” isimli tiyatro oyunu sahnelendi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ