Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Atatürk demek Türkiye demektir!

Mazlum YILMAZ
Mazlum YILMAZ - mazlumyilmaz@hotmail.com
  • 31 Mayıs 2021 - 17:46

Son zamanlarda ülkemizin kurucusuna ne kadar çok kişi cehaletini, nefretini, kinini koydu ortaya herkes gördü değil mi? Atatürk’e saldıranlar, sövenler düşüncelerini mi söyledi mi? Hayır!

Halbuki fikirlerini paylaşmalılardı bu tipler. Ama çoğunun fikri yok. Şeyhleri, mürşitleri(!) vs ne diyorsa onu tekrar eden zavallılar bunlar.

Evet, bu tiplerde mukayese ve muhakeme çok zayıftır. Mukallitlik ise çok gelişmiştir. Münevverlik yoktur ama müptezellik çoktur. Muallimlik ararsanız bulamazsınız ama cehlin derinliğinde boğulursunuz.

Çok ama çok üzücüdür muhatabın bu kadar rezil oluşu. Konuşmak beyhudedir. Anlamaz, dinlemez bu kişiler. Deli eder insanı bu kişilerin nankörlüğü.

Atatürk’e sövenlerin başlıca iddiaları “dinimizden, imanımızdan, kültürümüzden uzaklaştırdı” değil midir? “Türk Milletini cahil bıraktı”, “Ayasofya’yı müzeye çevirdi ve lanetlendi” gibi daha birçok teranelerini duyarız uzun zamandır.

Söylediklerini daha doğrusu papağan gibi tekrar ettiklerini kendileri sakince değerlendirseler o zaman anlayacaklar ne kadar yanıldıklarını ama işlerine gelmiyor.

Atatürk’e küfretmek insanın cehaletini ortaya koymasıdır. Atatürk adı üstündedir. Atası gibi Türk demektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur. Düşmanın işgalinden ülkeyi kurtarandır. Hangi millet atasına küfreder ki?

Bu yazdıklarımdan elbette rahatsız olacak çok kişi vardır. Yazımın altına hakaret olmadığı sürece eleştiri/yorum yazabilirsiniz biliyorsunuz. Size bir sualim var. Cevabını da yorumlarda görmek isterim.

Aşağıdaki satırlar dürüstlük abidesi Mehmet Akif Ersoy’a aittir. Akif’in bahsettiği kişi ya da kişiler kimlerdir?

*

Sofuluk satıyorsun, elinde boy boy tesbih

Çevrende dalkavuklar; tapınır gibi, la-teşbih!

Sarık cübbe ve şalvar; hepsi istismar, riya

Şekil yönünden sanki; Ömer’in devri, güya!

Herkes namaz oruçta; hepsi sözünü dinler

Zikir Kur’an sesinden, yerler ve gökler inler!

Ha bu din, iman, takva; inan ki hepsi yalan

Sen onları kendine taptırırsın vesselam!

Derdin davan sadece, hep nefsi saltanatın

Şimdilik putu sensin, tapılan menfaatın!

Hey kukla kafalı adam, dinle sözümü tut

Bunların dilinde hak; ama kalbi dolu put!…

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. blank Bir Vatandaş dedi ki:

    Elinize,ağzınıza sağlık….

    İskilipli gibi daha ne kadar hain varsa adının verildiği ,anma törenleri düzenlendiği günümüzde Atatürk’e sövmek,kinlenmek moda,…Yazık ki çok yazık bu gafillere…

    Mehmet Akif in bu mısraları işlerine gelmez,bunu da inkar ederler….

YORUM YAZ