Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

ATSO Üyeleri Bosna Hersek’te iş görüşmelerine başladı

ATSO Üyeleri Bosna Hersek’te iş görüşmelerine başladı
  • 01.04.2017
  • 955 kez okundu

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri Bosna Hersek’te iş görüşmelerine başladı..

tarafından geçtiğimiz gün içerisinde Balkan ülkelerinden ’e yapılan iş gezisi kapsamında ATSO üyeleri ülkenin kuzeydoğusundaki Tuzla Kantonu’nda devlet temsilcileri ve iş adamlarıyla bir araya gelerek, ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdiler.

Tuzla Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen toplantıya ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile birlikte ilimiz iş adamları katılım gösterirken toplantıda Tuzla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nedret Kikanović, TUBSİAD Başkanı Abdurrahman Uvak İle Bosnalı iş adamları hazır bulundu.

Aksaray’ın son zamanlarda sanayi alanında Türkiye’de hızlı bir gelişme gösterdiğinin altını çizen ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, Bosnalı İş adamlarına hitaben yapmış olduğu konuşmasında; “Aksaray 6 adet ilçesi ve 400.000 nüfusu ile orta Anadolu bölgesinde insan ve hayvan sağlığı tehdit eden çevre kirliliğinin olmadığı, Aksaray Üniversitenin sağladığı eğitim imkânı ile lisans veya lisansüstü programlarda yer almak ya da birçok kamu kurumunun sağladığı mesleki eğitimlere erişmek oldukça kolaydır. Sosyal aktivitelerin yanı sıra tarih ve medeniyet şehri olan ilimiz eğitim ve sağlık noktasında da önemli bir potansiyele sahiptir.

Organize sanayi bölgesinde ve genel ticaret alanında 20.000 işletmeye sahip olan Aksaray’da 66 bin vatandaşımız istihdam etmektedir.

Metal Sanayi, İnşaat Yapı Malzemeleri, Gıda ve Otomotiv Yan Sanayi şehrimizin ön planda olduğu sanayi sektörleridir.

Bugün dünya markaları olan Mercedes Benz, Colins, Sütaş, Briston lastik, Doğuş, Kalde’nin fabrikaları Aksaray’da üretim yapmaktadır. Ayrıca lisansı depoculuk yani silo fabrikaları Aksaray’da bulunmaktadır.

Devletimizin sağlamış olduğu teşvik imkanları ile birlikte Aksaray yatırımcılarımızın cazibe merkezi haline gelmiştir. Organize Sanayi Bölgemize bugün Dünya’nın bir çok kıtasından onlarca yatırımcı gelmekte ve üretim tesislerini kurmayı hedeflemektedirler. Balkan ülkelerimizin son zamanlarda sanayi alanında gelişme gösteren Bosna Hersek ülkemizin siz değerli yatırımcılarını ve iş adamlarını da Aksaray’a davet ediyoruz. İlimizi ziyaret ederek hem yatırım imkanlarını ve olanaklarını yerinde görebilir hem de firmalarınızı büyütebilirsiniz” Dedi.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasını Bosna Hersek ve Tuzla’da ağırlamaktan dolayı onur duyduklarını belirten Tuzla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nedreta Kikanović, yapmış olduğu konuşmasında; “ Aksaray’lı iş adamlarımızı ve Başkanlarımızı Bosna Hersek’te görmek bizleri son derece mutlu etmiştir. Ülkemiz Balkan üyeleri arasında yer alan ve tarihi ile bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, yaşamış olduğu savaşların etkisinden yeni yeni çıkmaya başlayan bir ülkedir. Yaşanan olumsuz olayların hafızlardan silinmeye başlaması ile birlikte Bosna Hersek’teki sanayi sektörü de geçtiğimiz yıllara oranla artışlar göstermiştir. Özellikle Tarım ve Hayvancılık ülkemizin en yoğun olduğu sektörlerdir. Bu nokta da sizlerle iş birliği yapmak ve yatırımlar gerçekleştirmek bizleri son derece mutlu edecektir” Dedi.

ATSO Başkanı Ahmet Koçaş ve Tuzla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nedreta Kikanović konuşmasından sonra ikili iş görüşmelerine geçilirken program sonunda günün anlamına özel olarak ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş ve Meclis Başkanı Fatih Tekin, Tuzla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı. Nedreta Kikanović TUBSİAD Başkanı Abdurrahman Uvak, ATSO plaketi takdim etti.

Bosna Hersek İş Gezisi kapsamında ATSO üyeleri bugün Saraybosna Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret edecek ve Saraybosnalı iş adamları ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirecekler..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ