Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,62 / Satış: 7,65
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

ATSO’dan anlamlı iftar

ATSO’dan anlamlı iftar
  • 10 Haziran 2017 - 00:03

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı ilimiz yetiştirme yurdunda kalan çocuklar ile iftar programında bir araya geldi..

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı ilimiz yetiştirme yurdunda kalan çocuklar ile iftar programında bir araya geldi.

Geçtiğimiz yıl Huzurevindeki vatandaşlarımız ile iftarda buluşan ATSO bu yılki Ramazan ayı programında ise kimsesiz çocuklarla buluştu.

ATSO tarafından düzenlenen iftar programına ilimiz Valisi Aykut Pekmez, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, ATSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda davetli katılım gösterdi.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, iftar programı sonrası yapmış olduğu konuşmada; “Bu yıl geleceğimizin teminatı olan geçlerimiz ile bir araya gelerek iftar sofrasında buluştuk. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz programlarda Huzurevinde kalan büyüklerimiz ve yetiştirme yurdunda kalan öğrencilerimiz ile bir araya gelmeye çalışıyoruz. Onların her birinin gözünde birlikteliğe bizlere olan özlemi görebiliyoruz. Bu yüzden elimizden geldiğince onlarla bir araya gelmeye çalışıyoruz. Ramazan ayı birliktelik kardeşlik ayıdır. Ruhumuzu ve bedenimizi terbiye edeceğimiz, rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayında; iki olanın birisini, bütün olanın yarısını vermeyi, gülümsemenin sadaka olduğunu, güçsüze yardım etmeyi, küçüğü sevip büyüğü saymayı, kimsesize el uzatıp sahip çıkmayı, görmeyenin gözü, tutamayanın eli, konuşamayanın dili olmayı ve her şeyden önemlisi sevgi, hoşgörü, şefkat, iyilik dolu ve merhametli olmayı öğreneceğiz. “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir”, “Tebessüm sadakadır” Hadis-i Şeriflerini daha iyi idrak edeceğiz. Mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim insanlık âlemine bu ayda inmiş, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bu ay içinde yer almış ve oruç tutulması bu ayda farz kılınmıştır. Ramazan ayı; gönül dünyamızda kendimizi muhakemeye çekmek için bir vesile olduğu gibi, etrafımızda yaşanan sıkıntıların, dostluk ve kardeşlik duygusu ile ortadan kaldırılabilmesi için bir fırsattır. Bu yüzden bizler her zaman kardeşlerimiz ile bir araya geleceğiz” Dedi.

İftar programı sonrası konuşan ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin, yapmış olduğu konuşmada; “ATSO olarak her yıl geleneksel iftar programlarımızda bu yıl yetiştirme yurdunda kalan gençlerimiz ve çocuklarımız ile bir araya geldik. Onlara 11. Ayın sultanı Ramazan Ayının güzelliğini yaşama imkânı bulduk. Her birinin gözlerinde ki mutluluğa ortak olarak onlara olan inancımızı dile getirdik.

Bu ayda sabrın, yardımlaşmanın, eşe dosta ve akrabaya yardım etmenin en güzel örneklerini yaşıyoruz. Ramazan ayı, sosyal dayanışma ve yardımlaşma açısından en güzel örneklerin yaşandığı, ihtiyaç sahiplerinin unutulmadığı özel günlerdir. Kurulan iftar sofraları, hep birlikte kılınan teravih namazları birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirdiğimiz manevi ortamlardır. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Dünya üzerinde sevgi, barış ve kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde özellikle İslam dünyasının yaşadığı sıkıntılarında bir an önce sona ermesi en büyük temennimizdir” Dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ