Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,77 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,45 / Satış: 6,47

ATSO’dan marka, patent anlaşması

ATSO’dan marka, patent anlaşması
  • 17.01.2018
  • 837 kez okundu

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Destek Patent A.Ş arasında ATSO üyelerine yönelik anlaşma imzalandı..

() ile Destek Patent A.Ş arasında üyelerine yönelik anlaşma imzalandı.

ATSO Başkanı Koçaş tarafından yapılan açıklama da “Türk Patent Ve Marka Kurumu nezdinde Destek Paten A.Ş ile Odamız arasında imzalanan protokol kapsamında ATSO üyelerine yönelik olarak Marka Başvurusu, Tasarım Başvurusu, Patent/ Faydalı Model Başvuruları indirimli fiyat tablosu üzerinden yapılacaktır.

Bilindiği üzere Bilginin fikri, yeniliğin ekonomideki ağırlığı her geçen gün artmaktadır. Ülkemiz her alanda olduğu gibi, sınai mülkiyet alanında da büyümeye, gelişmeye, dünyada adından söz ettirmeye devam etmektedir. Dünya şu an da her alanda yeni fikirlerin ortaya çıktığı ülkelerin ve şehirlerin yarıştığı bir duruma gelmiştir. Yeni fikirlerin ve markaların ortaya çıkması ile birlikte kaydedilen gelişmenin temel göstergesi olan marka ve patent başvuru sayıları da düzenli bir şekilde artmaktadır.

Türkiye Marka ve Patent alanında şu an Avrupa ülkeleri ile yarışmaktadır. Marka ve tasarım alanında daha başarılı sayılabiliriz. 2011 yılından bu zamana 100 binin üzerinde marka başvurusu ile sürekli olarak Avrupa’nın en fazla marka başvurusu yapan ülkesi durumunda bulunmaktadır. Türkiye en fazla tasarım başvurusu yapılan ülkeler sıralamasında Avrupa’da ikinci, dünyada ise dördüncü sırada yer almaktadır.

Ülkemiz genelinde sayılar çok iyi durumda iken maalesef İlimizdeki tescilli ve markalı ürün sayımız çok az sayıdadır. Bizler bu durumu ortadan kaldırmak adına Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak çeşitli alanda çalışmalar yapıyoruz. Bunlardan birisi de Destek Paten A.Ş ile yapmış olduğumuz protokoldür. İnşallah yapılan bu protokol ile birlikte üyelerimiz başta olmak üzere ilimiz genelinde çok daha fazla Marka, Tescil başvurusu olacaktır. Anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum” Dedi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ