Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Aydoğdu: Geleceğin Türkiye’sini birlikte oluşturacağız

Aydoğdu: Geleceğin Türkiye’sini birlikte oluşturacağız
  • 17.10.2015
  • 1.290 kez okundu

Aksaray Belediyesi Tiyatro Salonu’nda lise ve üniversiteli gençlerle bir araya gelen AK Parti Aksaray Milletvekili adayı Cengiz Aydoğdu, onlara nasihatler verdi, tecrübelerini anlattı..

gençlere kendi işinin patronu olma imkânı veriyor. Geleceğin Türkiye’sini birlikte oluşturacağız” dedi.

Aydoğdu gençlere hitap ettiği konuşmasında şunları söyledi:

“Sevgili gençler, siz genç beyinlerle 2023’te çok güzel işler başaracağız. Gençlerimizin kullanacakları 100 bin lira kredi için yüzde 85 oranında kefalet imkânı sunacağız. Ayrıca yeni iş kuran gençlerimize 3 yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlayacağız. Diğer taraftan ilk kez iş bulan her gencimizin maaşının 1 yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Bu, hem işçiye hem iş verene destektir. Gençlerin istihdamının bu derece desteklendiği başka bir örnek daha yoktur; Gençler ya kendi işini kursun ya da bir işe avantajlı müracaat etsin. Bu anlamda kendi işini kurmak isteyen gençlerimize 50 bin liraya kadar destek imkânı getiriyoruz. Bakın kredi değil, 50 Bin Lira karşılıksız destek. Eğer bu yetmiyorsa, 100 Bin Liraya kadar da faizsiz kredi vereceğiz.

Lise mezunu gençlerimizin 2 yıl boyunca genel sağlık sigortalarının devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Gençlerimizin orta öğretimden yüksek öğretime geçişinde hayat planlaması yapabilmeleri için çalışmalar yapacağız. Bu konuda GENÇDES diye bir birim oluşturuyoruz. Ayrıca gençlerimizin kısa film, dergi, sportif ve sanatsal faaliyetlerine karşılıksız destek vereceğiz. Evlenmek isteyen gençlerimiz için çeyiz hesabı çalışması başlatacağız. Çeyiz hesabında biriktirilen paranın yüzde 20’si oranında devlet destek verecek.”

Ak Parti Aksaray 2.sıra Milletvekili adayı olan Aydoğdu’nun gençlerle buluşmasında programa katılan gençler tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Programda 2006 yılında yazdığı “Bize Velvele Düştü” isimli kitabı imzalayarak gençlere armağan eden Aksaray Milletvekili Adayı Aydoğdu gençlere şu mısraları okudu: “Dağlara lale düştü, Güle velvele düştü, Öldüğüme acımam, Yar elden düştü.”

Ak Parti Milletvekili Adayı Cengiz Aydoğdu gençlere ayrıca, eğitime yönelik de önemli nasihatler ve bilgiler verdiği konuşmasında şu ifadelere de yer verdi: “Her genç, kendini analiz etmek ve nasıl bir insan olduğuna, neleri yapabileceğine karar vermek durumundadır. Yaşı ilerlerken, yavaş yavaş bir alan seçimi de yapılmalı ve o sahada yoğunlaşmalıdır. Hayatında, iyi yetişmeyi engelleyen şeylerin neler olduğunu da tespit etmeli ve bunların ne kadarını değiştirebileceğinin tespitini yaparak bir noktadan hedefine yürümeye başlamalıdır. Kısa ve uzun vadede ne istediğine –en azından- yaklaşık olarak karar vermelidir.”

Programda Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı da gençlere seslendiği kısa konuşmasında Aksaray’daki gençlere yönelik çalışmalara her zaman devam ettiklerini belirterek genç arkadaşların büyük önem taşıdığını söyledi..

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ