Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Bakan Fikri Işık’tan iki müjdeli haber

Bakan Fikri Işık’tan iki müjdeli haber
  • 30.10.2015
  • 1.420 kez okundu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Aksaray Belediyesi tarafından başlatılan Sanayinin taşınması ve yeni bir bilim merkezinin yapımı için destek vereceğinin müjdesini verdi..

Organize Sanayi Bölgesinde inceleme yapmak üzere Aksaray’a gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yapılan karşılamanın ardından Organize Sanayi Bölgesine geçerek Obial ve Mysilo fabrikalarını ziyaret etti. Ardından Aksaray protokolü ile yemekli toplantı da bir araya geldi.

Fabrika ziyaretlerini değerlendiren Bakan Işık, “Aksaray’a geldiğimizde elektrik dinamosu üreten fabrikasını ziyaret ettik. Ardından da silo yapan fabrikamızı ziyaret ettik. Bu ziyaret beni ziyadesiyle memnun etti. Çünkü üreten bir ülke konumuna geldik. Dışa bağımlı olmak yerine yerli üretime başlamak bizim gücümüzü yansıtır. Bakanlık olarak her türlü yerli üretime gereken desteği veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Çünkü üreten bir ülke olmamızı istemeyenlere fırsat vermeyeceğiz”

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, ‘Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın Aksaray’a gelmesi bizi onurlandırmıştır. Şehrimize Hoş geldiniz ‘dedi. Belediye Başkanı Yazgı, “Bizler Aksaray’a her alanda hizmet etmek için bu görevi sürdürüyoruz. Hizmet ederken insanlarımızın beklentilere cevap veriyoruz.” dedi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Aksaray Belediyesi tarafından başlatılan Sanayinin taşınması ve yeni bir bilim merkezinin yapımı için destek vereceğinin müjdesini verdi. Bakan Işık “Belediye Başkanımız bizden Bilim Merkezi yapmak için destek istedi. Bizlerde kendisine şehir merkezine uygun bir yere Bilim Merkezi projesini başlaması halinde, bizde bakanlık olarak ve TÜBİTAK’ın desteği ile iç tefrişatını karşılayalım diye söz verdik. Aksaray’a şimdiden hayırlı olsun ” dedi.

ŞEHİR İÇİNDEKİ SANAYİ SİTESİNİ HEP BİRLİKTE TAŞIYACAĞIZ

Bakan Işık, Aksaray’ın şehir merkezinde kalan Küçük Sanayi Sitesinin (KSS) taşınacağını belirterek “Aksaray kabına sığmayan , Türkiye’de en fazla yatırım yapılan ilk 3 ilden biri haline geldi. Bugün Allah’a hamd olsun 1. organizemiz doldu. 2. Organizemiz neredeyse dolmak üzere şimdi 3. Organize de yani 3. Etapta da Brisa Firması başladı. İnşallah kısa zamanda orası da dolacak. Aksaray üretsin ki bizde Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı olarak Aksaray’ın hangi ihtiyacı varsa en kısa sürede en hızlı şekilde yerine getirelim. Yatırımcı olduğu sürece biz Aksaray’da yeni organize sanayi bölgeleri kurmaktan çekinmeyeceğiz hatta geç bile kalmayacağız. Küçük sanayi sitemiz artık tam şehir içinde kaldı. Ve bizim bu sanayi sitelerimiz 1950’lerin projeleri. O günün şartlarına ve ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş projeler. Ama artık teknoloji değişti. İhtiyaçlar değişti. İnşallah en hızlı şekilde küçük sanayimizi daha önceden belirlenen alana hep birlikte taşıyacağız. Oradaki sanayicilerimizin artık yemyeşil bir alanda bugünün şartlarına ihtiyaçlarına cevap verecek. İşverenlerin de çalışanlarının daha huzurlu daha mesut olduğu yeşil sanayi sitesini Aksaray’da kurulmuş olacak” diyerek konuşmasını tamamladı..

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ