Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Bakan uyardı! Aksaray’da vaka sayılarında kısmi artış var

Bakan uyardı! Aksaray’da vaka sayılarında kısmi artış var
  • 11 Haziran 2020 - 21:09

Koronavirüs salgınına karşı başarılı bir mücadele sergileyen Türkiye’de “Yeni normal” sürecine geçilirken vatandaşların uyarılara aldırmayıp tedbirlere uymaması riski artırıyor.

Yurdun dört bir yanından tedbirlere uyulmadığını gösteren haberler gelirken uzmanlar ise salgında ikinci dalganın yaşanabileceğine dikkat çekiyor.

Koronavirüse karşı alınan tedbirler 1 Haziran’dan itibaren gevşetilmeye başladı. Ancak tüm uyarılara karşın bazı yerlerde özellikle maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı görüldü.

Birçok kentte önlemlerin dikkate alınmadığını gösteren manzaralar sık sık gündeme geliyor. Azalması beklenen yeni vaka sayılarında da bu gelişmelere paralel olarak azalma görülmediği gibi artış da yaşanıyor.

Sağlık Bakanı Koca vaka sayılarında artış olan illerde, “Bu hareketliliğin getirdiği, maske, mesafe konusunda hassasiyet göstermememizin bir sonucu”dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Vaka sayılarında kısmi artış var” dediği illerin yoğunluk haritası arasında Aksaray’da yer alıyor.

Vaka sayısı artış gösteren 25 il arasında Aksaray’da ilk sırada yer aldı..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar gokhan66@yahoo.com dedi ki:

    Gokhan bu ne gardaş aksarayımızda fürüz mürüz yok niye böyle iden nebiim.

YORUM YAZ