Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Bakanlık Tıp Fakültesi Afiliasyon Protokolü’nü imzaladı

Bakanlık Tıp Fakültesi Afiliasyon Protokolü’nü imzaladı
  • 20.08.2016
  • 1.758 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Sağlık Bakanlığı’nın Tıp Fakültesi’ne ilişkin Afiliasyon Protokolünü imzaladığını söyledi..

İmzalanan protokolün, ASÜ Tıp Fakültesi’nin işlerliği açısından önemli bir evrenin daha tamamlanması anlamına geldiğini kaydeden Rektör Şahin, mümkün olan en hızlı şekilde diğer işlemleri de tamamlamak istediklerini söyledi.

Daha önce ASÜ ile Aksaray Valiliği arasında, kamu hastanelerinin Tıp Fakültesi’nce kullanılabilmesine dair bir protokol imzaladıklarını anımsatan Prof. Şahin, “Yerelde imzalanan bu protokol YÖK tarafından da onaylanmış ve Sağlık Bakanlığı’nın onayına sunulmuştu. Bakanlığımız, 19.08.2016 günü ilgili Afiliasyon Protokolünü imzaladı ve böylece önemli bir aşama daha katedilmiş oldu. Protokolün tüm şehrimize ve üniversitemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

ASÜ Rektörü Şahin, şehirdeki kamu hastanelerinin artık Tıp Fakültesi tarafından kullanılabileceğini ve bunun Aksaray’da verilen sağlık hizmetlerinin kalitesini olumlu yönde etkileyeceğini belirtti..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ