Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Baro Başkanı Coşkun’dan Adli Yıl Açılış mesajı

Baro Başkanı Coşkun’dan Adli Yıl Açılış mesajı
  • 01.09.2016
  • 1.646 kez okundu

Aksaray Barosu Başkanı Av. Beytullah Coşkun adli yıl açılışı dolayısıyla bir mesaj yayınladı..

Aksaray Barosu Başkanı Av. Beytullah Coşkun mesajında şu ifadeleri kaydetti:

“Yeni adli yılın tüm meslektaşlarımıza, yargı mensuplarına, çalışanlarına ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

15 Temmuz işgal girişimi baroların ve özellikle Aksaray Barosu Başkanı olarak tarafımın defalarca söylediği hukuk devleti ilkesine sahip çıkılması çığlıklarımızın ne denli haklı olduğunu ülkemize açıkça gösterdi.

Bu günden sonra yapılacak iş kurunun yanında yaş da yanmadan alçak terör örgütü FETÖ üye, yandaş ve işbirlikçilerinin bağımsız yargı önünde adil yargılanma ve savunma hakları da ihlal edilmeden ama bir teki dahi müstesna olmamak üzere hesap vermelerinin ve hak ettikleri cezaların onlara verilmesinden ibarettir.

Hukuk camiası yeni adli yıla geçen yıldan daha fazla sancılı girmekte ise de bizler ülkemizde demokrasinin, laik, sosyal hukuk devletinin yeniden inşası için çok daha fazla çalışmalı, emek harcamalı ve üretmeliyiz. 15 Temmuz alçak darbe girişimi gibi teşebbüslerin bir daha yaşanmaması için; en başta kamu görevlerine girişte ve kamu hizmetlerinden faydalanmada yandaşlığa, aidiyete, siyasi görüşe asla ve asla prim verilmemesi gerekmektedir.

Bunun dışında hukukun üstünlüğü, laiklik, sosyal hukuk devleti ilkelerinden asla taviz verilmemelidir. Hepimizin asli görevi demokrasimizi ve hukuk devletimizi yeniden inşa etmektir. En içten saygılarımla..”

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ