Aksaray Haberleri

Başkan Yazgı canlı yayında Aksaray’ı anlattı | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Başkan Yazgı canlı yayında Aksaray’ı anlattı

Başkan Yazgı canlı yayında Aksaray’ı anlattı
  • 03 Ekim 2018

, kanalının canlı yayına konuk olarak katıldı.

Canlı yayında Aksaray’ı anlatan Başkan Yazgı, TOKİ’nin Türkiye’de başlatmış olduğu en büyük sanayi projesi olan Aksaray Küçük Sanayi sitesinden başlayarak İçme Suyu Projesi, Piri Mehmet Paşa Alt Geçit Köprüsü, Piri Mehmet Paşa Çarşısı, 2. Kılıçaslan Temalı 33. Ihlara Kültür ve Spor Festivali, At Binicilik Tesisi ve Kadın Aktive Merkezi projelerini başlık olarak anlattı.

Şehrin tanıtımı yapmak üzere kent kültürünü, medeniyetini, tarihi ve turistik değerleriyle Aksaray’ı bir bütün olarak ele alan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, bulduğu her fırsatta şehrin dinamiklerini farklı yönleriyle anlatıyor.

Türkiye’nin önde gelen ve uluslararası yayın yapan TV Kanallarının canlı yayın programlarına konuk olan Başkan Haluk Şahin Yazgı, TGRT HABER kanalının Canlı Yayınında Aksaray’ı anlattı. Başkan Yazgı Canlı yayına, Aksaray Belediyesi ile TOKİ aracılığı Türkiye’de yapılan en büyük sanayi projesini anlatarak başladı. 1620 adet işyerini kapsayan 375 Milyonluk dev projede çalışmanın halen sürdüğünü aktardı.

110 Milyonluk proje bedeline sahip İçme Suyu konusuna da değinen Başkan Yazgı, bu yılsonu itibariyle Aksaray’ın 50 yıllık içme suyu sorunun çözüme kavuşacağını bildirildi.

Şehirde kötü bir görüntü oluşturan at arabası sorunun ortadan kalktığını dile getiren Başkan Yazgı, toplanan atların doğaya bırakıldığını anlattı. Ardından Eylül ayı içerisinde yapılan 2. Kılıçaslan Temalı 33. Ihlara Kültür ve Spor Festivaliyle insanların geçmiş tarihe adeta yolculuk ettiğini canlı olarak aktardı.

Aksaray’da uygulanan kentsel dönüşüm projelerine değinen Başkan Yazgı, “Biz göreve geldiğimizde Aksaray’ı etap etap böldük” dedi. Ve açıklamasının devamında “Az önce anlattığımız sanayi kentsel dönüşüm projesi bunun içinde. Şimdi şehrimizin içinde kalan mevcut sanayimiz için güzel proje hazırladık. Yine şehrimizin için eski terminal olarak bilinen bölgeye kentsel dönüşüm ile 8 bloktan oluşan yeni iş yeri ve ofis merkezleri kurduk. Kentsel dönüşümle ilgili daha çok projemiz var.

Bunun yanında şehrimizin en kritik bölgesine alt geçit yaptık. Trafik rahatladı. Aksaray’da sadece Hanımların kullanabileceği Kadın Aktivite Merkezi kazandırdık. İçinde çok amaçlı salonlar, yüzme havuzu, kurslar, derslikleriyle hanım kardeşlerimiz tarafından çok beğenildi” diye konuştu..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ