Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,62 / Satış: 7,65
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Başkan Yazgı: İtfaiye teşkilatımızla gurur duyuyorum

Başkan Yazgı: İtfaiye teşkilatımızla gurur duyuyorum
  • 30 Haziran 2017 - 17:54

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu.

Başkan Yazgı’ya sunulan brifingde “ İtfaiye teşkilatımızın 2017 yılının 01.01.2017 tarihi ile 28.06.2017 tarihleri arasında yapmış olduğu faaliyetler sonucunda 22 adet mesken-çatı yangınına, 4 adet işyeri yangınına, 21 adet araç yangınına, 14 adet odunluk, mandıra, tandırlık, depo, saman ve samanlık yangınına, 65 adet arazi, anız ve ot yangınına, 2 adet resmi kurum yangınına, 7 adet bahçe, ağaç ve ekin yangınına, 112 adet konteynır, trafo, elektrik panosu, baca lastik ve benzeri yangına olmak üzere 6 ayda toplam 245 yangın olayına müdahale edilmiştir. Ekiplerimiz ayrıca 38 adet trafik kazasına müdahalede bulunmuştur” ifadeleri yer aldı.

İtfaiyenin yangın söndürmenin yanı sıra trafik kazaları ve kurtarma gibi toplumsal olaylara anında müdahale edebildiğini belirten Başkan Yazgı, “Bizim için en önemli birimlerden birisi de itfaiye birimidir. Ben itfaiye ekibimizle gurur duyuyorum. Her şeyden önce yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Sizler itfaiye personelleri olarak en iyi şekilde çalışarak gayret gösteriyorsunuz. Bunu ben biliyorum. O nedenle kim ne derse desin ne söylerse söylesin ekibimizle bu işi profesyonelce yapan gerekli donanıma sahip, gerekli bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlarımızdan oluşan bir ekipsiniz. Gayretli çalıştığınızı, işinizi dikkat ve titizlikle yaptığınızı biliyorum. Bütün hemşerilerimize şunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki itfaiye ekibimiz ve personelimiz en güzel şekilde görevini yapıyor. Yani teşkilat olarak gayet güzel bir karne var ortada.

Çok iyi bir çalışma yapılmış. Çok şükür yangınlarda bir tek ölüm olayı yaşanmamış. Hepinize çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum “Şeklinde konuştu.

İtfaiyeye geniş kapsamlı ve çok amaçlı 2 yeni araç daha aldıklarının altını çizen Başkan Yazgı, itfaiye teşkilatının çok güçlü bir yapıya sahip olduğunu belirterek şunları söyledi

“İtfaiye Müdürlüğümüz konusunda profesyonel çalışan, iyi eğitilmiş ve eğitimini sürekli yenileyen, yeni güncel olayları da bünyesine katarak çalışmalarını daha da artıran bir yapıya mensup. 52 tane personelimiz var. 3 vardiya ile çalışan bir sistemimiz var. Bu sistemle beraber araç sayımızı 2 tane daha artırmak suretiyle 10 tane aracımız şu anda göreve hazır.

Bu yılın 6 aylık bölümünde toplam 245 tane yangın gerçekleşmiş. Bu yangınların hepsine ekiplerimiz zamanında müdahale etmiş. Çok şükür bu yangınların içerisinde ölümlü bir olay söz konusu değil. Buda bizim itfaiye ekibimizin aslında ne kadar başarılı olduğunun en güzel göstergesidir. Yangına Aksaray’ın hangi noktasında olursa olsun 5 ila 10 dakikalık bir süre içerisinde bizim ekiplerimiz yetişiyor. Gerekli şekilde müdahale ediyor. Müdahale ile beraberde en kısa sürede yangın nasıl söndürülür onun uzmanlığını yaptığı için gerekli çalışmalar başarıyla gerçekleştiriliyor. O nedenle hemşerilerimizin gönlü müsterih olsun. Biz sadece yangınlarla da uğraşmıyoruz. Müdahale ettiğimiz trafik kazaları da var. İtfaiye ekibimiz trafik kazalarına giderek orada araçlarda sıkışan olabilir, farklı durumda olan olabilir o insanlarımızın kurtarılmasıyla ilgili de çok büyük gayret ve çaba sarf ediyorlar” dedi.

Şehrin büyüyüp geliştiğini belirten Başkan Yazgı, İtfaiye teşkilatının Aksaray’da çıkabilecek her türlü yangına müdahale edecek güce ve ekipmana sahip olduğuna dikkat çekerek “Şehrimizi büyüyor ve gelişiyor. Bazı yerlerde itfaiye araçlarıyla ilgili ekstra talepler olabiliyor. Şu anda bizim araçlarımız Aksaray’da çıkabilecek her yangına müdahale edebilecek tiptedir. Binanın yüksekliği ve ara sokakların genişliği ne olursa olsun biz müdahale edebilecek bir ekibe sahibiz. Çok şükür Elhamdülillah öyle bir gücümüz var” dedi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ