Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,42 / Satış: 6,44

Başkan Yazgı koltuğunu öğrencilere bıraktı

Başkan Yazgı koltuğunu öğrencilere bıraktı
  • 22.04.2016
  • 1.474 kez okundu

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle makam koltuğunu Yavuz Sultan Selim İlkokulu öğrencilerine bıraktı. .

Yeni başkan, hayvan barınak alanlarının genişletilmesini ve okul bahçelerinin düzenlenmesi hakkında talimat verdiler.

dolayısıyla Yavuz Sultan Selim İlkokulu Müdürü Hayati Güçlü, Müdür Yardımcısı Veyis Canlıer, okul Öğretmeni Candan Karip ile 4 öğrenciye makamında ağırlayan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, koltuğunu 4. Sınıf öğrencisi Irmak Dirlik’e bıraktı. Yeni Başkan Irmak Dirlik, Özel Kalem Müdürü Bahtiyar Bakar’a talimat vererek okul bahçelerinin düzenlenmesini istedi.

Ziyarete gelen okul öğrencilerinden Ayşenur Bardakçı, Berat İlhan ve Abdulkadir Berk isteklerini sıraladılar. Öğrenciler, Aksaray’ın tarihi ve turistik mekânları gezisi için destek istediler ayrıca hayvan barınaklarının kapasitesinin artırılmasını istediler.

‘Sizin için en önemli proje hangisi?’ soruna cevap veren Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “İki yıl boyunca birçok alanda hizmet sunduk. Söz verdiğimiz projelerin büyük bölümünü gerçekleştirdik. Gençosman parkı, Kılıçaslan parkı 2. etabı, Kapalı Salıpazarı projesi, eski terminal, kadın aktivite merkezi, mahalle meclis toplantıları, mahalle iftarları, ramazan sokağı saymakla bitmez. Ve hiç birini birbirinden ayıramayız. Ama en çok Aksaray’a katkı sunan projeyi soruyorsanız. Somuncu Baba filmini derim. Çünkü Aksaray’ın tanıtımına büyük katkı sağladı. Şuana kadar 110 bin izleyici ile buluştu. Ve izlenebilir sıralamasında ise izlenen ilk 5 film arasına girmeyi başardık” dedi.

HEDEFE ULAŞMAK İÇİN AZİMLİ VE ÇALIŞKAN OLUNUZ

Öğrencilere kendisini tanıtmaları ve büyüyünce ne olmak istediğini soran Başkan Yazgı, “Öncelikle hedeflerinizi belirleyin Bu hedefe ulaşmak için çok çalışmanız gerekir. Azimli ve çalışkan olursanız hedefe daha kolay ulaşırsınız” tavsiyesinde bulundu.

Başkan Yazgı’nın koltuğuna son olarak oturdu. Daha önce Başkana mektup yazarak iletişime geçen Küçük Defne’de isteklerini yine yazılı olarak Başkan Yazgı’ya iletti.

Tüm çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Başkan Yazgı, daha sağlıklı nesiller yetiştirmek adına her türlü projeye destek verdilerini söyledi ve kendisini ziyarete gelen öğrencilere hediyeler verdi.
Fotoğraflar

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Figen dedi ki:

    Kızım Irmak ile gurur duyuyorum. Umarım vatana millete hayırlı bir evlat olur.

YORUM YAZ