Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Başkan Yazgı, mahalle muhtarlarıyla buluştu

Başkan Yazgı, mahalle muhtarlarıyla buluştu
  • 19.03.2016
  • 1.246 kez okundu

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 48 Mahallenin muhtarlarıyla istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi..

Muhtarlarla grup halinde görüşen Başkan Yazgı, muhtarlardan mahalleleri hakkında talep ve önerileri dinledi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Merkez mahalle muhtarının tamamını dinledi. Gruplar halinde muhtarlarla görüşen Başkan Yazgı, beledinin tüm imkânlarının mahallelilerin hizmetinde olacağını söyledi.

2014 ve 2015 sezonunda asfaltı olmayan mahallelere asfalt atma sözüyle 40 yıldır hizmet gitmeyen mahallelere hizmet götürdüğünü hatırlatan Başkan Yazgı, “Seçim öncesinde yaptığımız gezi ve toplantılarda hiç hizmet gitmemiş bazı mahallelerimiz olduğunu görmüştük. Yol ve kaldırım olmadığı için mahalle sakinleri çok muzdaripti. Göreve başladığımız andan itibaren mahallelerin hizmet ulaştırma konusunda öncelik sırasına koyduk. Asfalt şantiyemizin kapasitesini iki katına çıkarıp asfaltı olmayan mahallelere asfalt attık. Hangi muhtarımız mahallelerine neler yapıldığını çok iyi biliyor. Mahalle meclis toplantıları ve gezilerimizde halkımızın, sunulan bu hizmetlerden ziyadesiyle memnun olduğunu gördük” dedi.

Şehrimizi Birlikte Yöneteceğiz

Muhtarlarla yapılan istiare toplantısında Belediye Başkan Yardımcıları da hazır bulundular. Her Başkan Yardımcısı kendi sorumluluk alanlarıyla ilgili görüş raporunu Başkan Yazgı’ya sundular.

Başkan Yazgı, değerlendirme toplantısından sonra yaptığı konuşmada “Belediye olarak halkımıza hizmetin en iyisini sunmak gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu hizmetimizi sunarken halkımızın görüş ve önerilerini dikkate alıyoruz. Bütün bunları ise siz muhtarlarımız sayenizde yapıyoruz. Sizlerin taleplerini ve önerilerini önemsiyoruz. Belediye olarak muhtarlarımıza elimizden gelen desteği sağılıyoruz, bundan sonrada sağlamaya devam edeceğiz. Çünkü bu şehir hepimizin, siz muhatlarımızın da desteği alarak halkımızın da yönetime katıldığı bir yönetim anlayışına sahibiz. Bu konuda sizlerden bize iletmeniz gereken ne varsa iletmenizi istiyorum” diye konuştu.

Muhtarlar, gerçekleşen toplantının çok verimli olduğunu Başkana ilettiler. Kendilerine dinleme fırsatı verdiği için Başkan’a ayrıca teşekkür ettiler..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ