Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,50 / Satış: 6,52

Başkan Yazgı’dan Öğretmenler Günü mesajı

Başkan Yazgı’dan Öğretmenler Günü mesajı
  • 23.11.2018
  • 256 kez okundu

“Öğretmenler toplumları yönlendiren, geleceğe hazırlayan bir değer ve kaynaktır” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Başkan Yazgı, açıklamasında tüm öğretmenlerin gününü kutlayarak şunları söyledi.

“Şüphesiz ki milletleri yücelten, onları diğer milletlerden üstün hale getiren en önemli faktör eğitimdir. Bilimde, sanatta, kültürde ve ekonomide gelişmiş, ilerleyen toplumlar hep eğitim sorunlarını çözmüş olanlardır. Bir milletin kalkınması, toplumun eğitim düzeyiyle orantılı olarak gerçekleşir. Bu nedenle her toplum eğitimine önem vermek zorundadır.

Öğretmen, toplumu yönlendiren, geleceğe hazırlayan kaynaktır. Kalkınmada ve gelişmede en büyük pay öğretmenlerimizindir. Öğretmenlik çok yüce bir meslek olduğu için, Mustafa Kemal Atatürk’ de kara tahta başına geçerek öğretmenlik yapmıştır.

Öğretmenler Gününde sevgili öğretmenlerimize duyduğumuz sevgi, saygı ve minnetin sembolü olarak onları kutlamak, bir buket çiçekle gönüllerini almak güzel bir davranıştır. Her toplumda ve her dönemde öğretmenler topluma ışık saçan, onları yönlendiren ve bilgi sunan bir pınar olmuştur. Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en faydalı değerleridir..

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimize de sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ