Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Başkan Yazgı’dan Okuma Grubu öğrencilerine teşekkür

Başkan Yazgı’dan Okuma Grubu öğrencilerine teşekkür
  • 05.01.2016
  • 1.614 kez okundu

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un, vefatının 79. yılı münasebetiyle Aksaray’da orta, lise ve yükseköğretim kurumlarında 3 gün boyunca Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve Anlama Panelleri düzenleyen Aksaray Okuma Grubu üyelerine yemek verdi..

Bir restoranda düzenlenen programa, Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı Hanımefendi, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Kartal ile Okuma Grubundaki yöneticiler öğrenciler  katıldı.

Başkan Yazgı, öğrencilerle yaptığı sohbet sırasında İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un, vefatının 79. yılı münasebetiyle Aksaray’da çok güzel panellere imza attıklarını belirterek, burada Mehmet Akif Ersoy’u anmaktan daha çok O’nu anlamanın daha önemli olduğunun altını çizerek panellerde Mehmet Akif Ersoy’u anlama vurgusunun öne çıkarıldığını kaydetti ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Milletvekili Cengiz Aydoğdu’da yaptığı sohbet konuşmasında rahmetli Mehmet Akif’in yol gösterici bir üslup sergilediğini söyledi. Aydoğdu, gençlerin bu tür organizasyonlara öncülük etmesinin sevinci bir olay olduğunu belirtti.

Milletvekili Aydoğdu, okuma grubundaki genç panelistlere hitaben yaptığı konuşmada “ Okuma alışkanlığı çok önemlidir. Bilgi kesinlikle bir güçtür. Bilen insan bilmeyenlere hükmeder. Sizler henüz yolun başındasınız. Çok sevdiğiniz arkadaşlarınızı da okutmaya başlayın. Bu kervana katın. Üstün nitelikleri olan bir insanı hiç kimse görmezlikten gelemez. Kelime hazneniz ne kadar genişse o kadar iyi düşünürsünüz. En iyi okuma daha çok okumaktır. İyi eserleri birkaç kez okuyun” şeklinde tavsiyelerde bulundu..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ