Aksaray Haberleri

Başkan Yazgı’dan referandum teşekkürü | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

Başkan Yazgı’dan referandum teşekkürü

Başkan Yazgı’dan referandum teşekkürü
  • 27 Nisan 2017

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, referandum sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu..

, sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Haluk Şahin Yazgı, sonucun ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diledi. Ayrıca referanduma güçlü destek veren Aksaray halkına teşekkür etti.

Türkiye genelinde referandumda, anayasa değişikliğine ilişkin düzenlenen halk oylaması sonuçlarına göre Aksaray % 75.49 evet oy oranı ile Türkiye’de ilk üç arasına girdi.

Aksaraylıların halkoylamasında Evet diyerek güçlü destek verdiğini söyleyen Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Ülkemiz için hayati bir önem taşıyan oylamasından çıkan sonuç, büyük Türkiye’nin temelinin çok sağlam atılacağının işaretidir. Vesayet odakları, darbeler ve koalisyonlar bugün itibariyle tarihe karışmıştır. 15 Temmuz’da tarihin en büyük hainliğiyle karşı karşıya kaldığımız kalleş kalkışmayı gerçekleştirenlere, ülkemizin gelişmesini engellemek isteyen dış güçlere ve onların içimizdeki maşalarına, ülkemizde bugün kriz bekleyenlere, yüce milletimiz en güzel cevabı yine sandıkta vermiştir. Bugün milli birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz perçinlenmiştir. Kararı her ne olursa olsun tüm vatandaşlarımız birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlü bir Türkiye’de yaşama hakkını elde etmiştir. Milletimiz 16 Nisan’da sandık başına giderek hür iradesini kullanmıştır. Sandıkta, TBMM tarafından kabul edilen anayasa değişikliği konusundaki görüşünü ortaya koymuştur. Resmi olmayan sonuçlara göre Aksaray, referanduma en fazla destek veren iller arasına girmiştir.

Burada kazanan millet iradesidir. Kazanan ülkemiz, kazanan Aksaray’ımızdır. Evet yâda hayır oyu veren herkes bizim vatandaşımızdır. Şimdi ayrışma değil. Birlik ve beraberlik zamanıdır. Şimdi hizmet zamanıdır” ifadelerini kullandı.

Başkan Yazgı açıklamasının son bölümünde “Referanduma evet diyerek güçlü destek veren, oy oranına göre Türkiye’de ilk üç arasına girmemize vesile olan Aksaraylı hemşerilerime gönülden teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yeni sürecin Türkiye’mize ve insanlığa tekrar hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ