Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,08 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Başkan Yazgı’nın Engelliler Haftası mesajı

Başkan Yazgı’nın Engelliler Haftası mesajı
  • 10.05.2017
  • 1.275 kez okundu

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 10-16 Mayıs Engeliler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı..

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 10-16 Mayıs Engeliler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Engelli bireylerin hayattan kopmaması için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiği belirten Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, yerel idareciler olarak engellilere pek çok alanda hizmet sunulduğunu anımsattı.

Aksaray Belediyesi’nin engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak, geleceğe güvenle bakmalarını sağlayacak, tüm koşul ve imkânları sağlamayı amaç edindiğini açıklayan Başkan Haluk Şahin Yazgı, konu ile yaptığı açıklamada “Biz göreve geldiğimiz günden itibaren engelli vatandaşlarımıza pek çok alanda hizmet sunduk. Bu alanda ilk sunduğumuz hizmet, meclis kararı ile engellilerin indirimli sudan faydalanması oldu.

Bunun yanında toplu ulaşım araçlarında sunduğumuz şartlardan bir tanesi de araçların engellilere uyumlu olması oldu. Bu insanlarımızın aynı zamanda toplu taşımada ücretsiz faydalanmasını sağladık.

Belediyemiz öncülüğünde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü destek ve koordinesinde “SES-SİZSİNİZ” projesi başlattık. İşitme engellilerin bilgi, beceri ve kabiliyetlerini arttıracak eğitimlere olanak sağladık.

Engellilerimiz için şehrimizin farklı noktalarına şarj istasyonlarını kurduk. Yine Belediyemiz, engelli çocuklarımız için Engelli Sanat Atölyesini kurdu. Çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmelerine ortam sağladık.

Yine engelli olup ya da yaşlılık nedeniyle yatağa mahkûm olan vatandaşlarımıza Huzurlu Yaşam Aracı ile bakım hizmeti sunuyoruz. Evlerinin bakım ve temizliği, kişisel temizliği ile hayatlarını idame ettirmelerini amaç ediniyoruz.

Yine bir diğer destek verdiğimiz Aksaray Belediyespor bünyesindeki tekerlekli sandalye basketbol takımımız, kendi liginde başarı yakaladı ve başarı çizgisini sürdürüyor.

Aksaray Belediyesi olarak, bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da engelli vatandaşlarımızın sorunlarına öncelik vermeye, onların her ihtiyacını ve talebini karşılamaya devam edeceğiz.

Bu anlamlı hafta dolayısıyla tüm engelli vatandaşlarımızın huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerini diliyorum” ifadelerini kullandı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ