Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Bayanlar öncü olmaya devam ediyor

Bayanlar öncü olmaya devam ediyor
  • 04.04.2016
  • 1.174 kez okundu

Aksaray Valisi Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı Hanımefendi öncülüğünde ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine eğitim bursu sağlamak için ayda bir düzenlenen burs çayı toplantısı Okurlar Dinlenme Tesislerinde düzenlendi..

Aksaray Valisi Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı Hanımefendi yaptığı konuşmasında bayanların fikir alışverişi ve dayanışma içerisinde yürüttüğü çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi.

Topluma örnek olacak çalışmaların bayanlar tarafından başlatılmasının önemine dikkat çeken Ataklı, “Bizler boş duramayız, insanlarımızın sorunlarına çözüm için katkı sunabiliriz. Bu amaçla başladığımız eğitim bursu çalışmalarımızdan çok olumlu sonuçlar alıyoruz. Lise ve üniversite öğrencilerimiz var. Onlara her ay eğitim bursu sağlıyoruz. Onların ilerde vatanına ve milletine hayırlı bir evlat olması hayırlı hizmetlerde bulunması için onları destekliyoruz. Bu çalışmalarda desteklerini esirgemeyen bayan grubumuza çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

Ataklı açıklamasında toplantıların çok verimli geçtiğini belirterek; “Ayda bir olarak düzenlenen burs çayı toplantılarında bayanlarla sohbet ederek çevrelerinde veya sorunlarını ileten aileler, çocuklar veya ihtiyaç sahibi kişilerle ilgili yapılabilecek çalışmalar konusunda fikir alışverişi yapıyoruz. Devlet kurum ve kuruluşlarını ilgilendiren konularda ilgili birimleri haberdar ediyoruz. Bayanların sunduğu bir çözüm önerisi olduğunda bizler kendi içimizde bu sorunlara çözüm üreterek insanların ihtiyaçlarını gideriyor veya sorunlarını çözmeye gayret ediyoruz.’

Toplantıya katılan bayanların çok iyi bir birliktelik ve dayanışma örneği sergilediğini anlatan Adile Ataklı; birlik beraberlik ve dayanışma içinde bu çalışmaları sürdüreceklerini belirtti.

Toplantıya Aksaray Üniversitesi Rektörü Yusuf Şahin’in eşi Elif Şahin, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan’ın eşi Asiye Bayhan, Vali Yardımcısı Armağan Önal’ın eşi Burcu Yılmaz Önal, Kamu kurumları müdürlerinin eşleri, sivil toplum kuruluşlarının bayan başkan ve üyeleri katıldı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ