Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Bedir Muhtar Köprüsü 10 gün içinde inşa edildi

Bedir Muhtar Köprüsü 10 gün içinde inşa edildi
  • 15.04.2016
  • 1.281 kez okundu

Geçen hafta kepçelerin ilk kazmayı vurduğu Köprü inşaatında geçen 10 günün ardından Bedir Muhtar köprüsünün büyük bir bölümü tamamlandı..

Aksaray Belediyesi, 2015 yılında yaptığı 9 adet yaya ve araç köprüsüne bu yıl yenilerini ekliyor. 2016 programına alınan 6 köprü arasında yer alan Bedir Muhtar Köprü inşaatının büyük bir bölümü 10 gibi bir kısa sürede tamamlandı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, köprüde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Başkan, kot farkının netleşmesinden sonra önümüzdeki günlerde köprünün araç ve yaya trafiğe açılacağını duyurdu.
Aksaray Belediyesi, nüfus artışı ve buna bağlı olarak araç sayısının artması nedeniyle artık ihtiyaca cevap veremeyen köprüleri bir bir yenilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 9 adet yaya ve araç köprüsü inşa eden Aksaray Belediyesi özellikle Aksaray’ın kilit noktasında bulunan Büyük Bölcek köprüsünü 40 günde tamamlayıp trafiğe açmış ve şehir ulaşımına büyük bir ivme kazandırmıştı.

2016 yılında programa alınan köprülerin de yapımı sezonun açılmasıyla birlikte başladı. Bedir Muhtar Mahallesinde dar olduğu için ihtiyaca cevap veremeyen köprünün yerine yaklaşık 24 metre genişliğine yeni bir köprü yapılıyor. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, geçtiğimiz hafta kazma vurulan köprü inşaatını ziyaret etti. Ve 10 gün içerisinde köprünün büyük bir oranının tamamlandığını söyledi.

Şehiriçi trafiğin daha güvenli ve rahat olması için gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Başkan Yazgı, “Bedir Muhtar Mahallemizde kullanılmayan ve trafiğe cevap vermeyen bir köprü vardı. Yapımına 10 gün önce başladı ve şuan bitme aşamasında. En son kalıpları çakılacak. Kot seviyesi netleştikten sonra burası rahat bir şekilde kullanışlı hale gelmiş olacak” diye konuştu.

Bedir Muhtar Mahallesinde yeni yapılan köprü için ‘Mevcut köprüden 8- 9 kat daha büyük olacak’ diyen Başkan Yazgı, “Yol üzerinde bazı yapılar var. İstimlak yaptıktan sonra yukardan gelen trafik bağlantısını köprüye birleştireceğiz. Ayrıca çalışmaların çok hızlı olması istiyoruz. Trafiği rahatlatıp vatandaşımız hizmete kavuşsun istiyoruz. Sağ Sahil Sulama Birliği Kanalından faydalanan çiftçilerimizin kayıp yaşamasını da istemiyoruz.
Bizler, Büyük Bölcek köprüsünün yapımıyla çığır açtık. Bundan sonra inşaatına başladığımız köprüleri kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Bu köprümüzde Aksaray’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

2016 yılı içinde programa alınan diğer köprüler arasında Laleli Mahallesine araç köprüsü, Yavuz Sultan Selim Mahallesine Kutu Menfez köprüsü, Zafer Mahallesine araç köprüsü, Sofular Mahallesi Saatçioğlu Cami arkasına yaya Köprüsü ve Çoğlaki Mahallesi Kılıçarslan Parkı Yolu üzerine yaya köprüsü bulunuyor..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ