Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Belediye Başkanı Yazgı’nın Kadınlar Günü mesajı

Belediye Başkanı Yazgı’nın Kadınlar Günü mesajı
  • 07 Mart 2017 - 17:35

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ ile münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ ile münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı; toplumun mimarları olan kadınların, gönlümüzde her zaman müstesna bir yere sahip olduğunu söyledi. Tarihimizde kadınlara her zaman gereken önemin verildiğini aktaran Başkan Yazgı mesajında “Son yıllarda yapılan reform niteliğindeki yasal düzenleme ve pozitif ayrımcılık sayesinde hanımlar, eğitimden sağlığa, çalışma hayatından siyasete kadar tüm alanlarda aktif rol almaya başladılar” ifadelerini kullandı.

“KADINLAR, TOPLUMUN MİMARLARIDIR”

‘Türkiye’de temel haklar ve yükümlülükler açısından kadınlarımızın hayatın her alanında hakları olduğunu unutulmamalıdır’ diyen Başkan Yazgı, “Kadınlarımız hiçbir ayrıcalığa maruz kalmadan ailelerine ve ülkelerine katkı sağlamayı sürdürecektir. Devletimiz ve sivil toplum örgütleri ile yerel yöneticiler olarak bizler bu doğrultu da çalışmaları sürdürüyoruz. Kadınlarımızın hizmetinde olacak Kadın Aktivite Merkezimiz tamamlandı. İçerisinde hanımların faydalanacağı saunası, fitness, yüzme havuzu, kurslar, spor salonları, dinlenme odaları gibi birçok bölüm yer alıyor. Önümüzdeki günlerde İnşallah açılışını gerçekleştireceğiz.

Diğer bir yandan AKMEK’te düzenlediğimiz kurslara katılan hanımlarımızın meslek sahibi olmalarının önünü açıyoruz. Aynı zamanda AKMEK bünyesinde kurduğumuz sanat atölyesinde hanım kursiyerler, yaptıkları ürünlerini satarak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Bizler şehrimizde hizmet ederken kadınlarımız hiçbir zaman unutmadık ve her alanda sahip çıkmayı sürdüreceğiz.

Bu duydu ve düşünceler şehrimiz başta olmak ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü gönülden tebrik ediyorum” diyerek mesajını sonlandırdı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ