Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,74 / Satış: 8,78
€ EURO → Alış: 10,40 / Satış: 10,44

Belediye’den çölyak ve trozinemi hastalarına glütensiz gıda desteği

Belediye’den çölyak ve trozinemi hastalarına glütensiz gıda desteği
  • 23 Eylül 2020

Aksaray Belediyesi, çölyak ve trozinemi hastalarının tüketmek zorunda oldukları glütensiz gıdalara daha kolay ulaşmaları ve bu konuda mağduriyet yaşamaları için şehir genelindeki hastalara glütensiz gıda teminini sürdürüyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile birlikte çölyak ve trozinemi hastalarının tüketmek zorunda oldukları glütensiz gıdaların ihtiyaç sahiplerine dağıtılması hizmeti her ay düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

Bu hastalığa yakalanan kişilerin glütensiz gıda temininde büyük sıkıntılar yaşadığını ifade eden Belediye Başkanı Evren Dinçer, gönül belediyeciliğinden yola çıkarak 7’den 70’e herkesle birebir temas içinde olmak ve onların dertleri ve sıkıntılarına ortak olduklarını ekledi.

Dinçer “Bu hastalığa yakalanan vatandaşlarımızın en büyük sıkıntısı glütensiz gıdalara ulaşamamaları. Ücretini karşılamaları halinde bile çoğu zaman temin edemiyorlar. Bizde belediye olarak vatandaşlarımızın yanında olmak ve onların temin etmekte zorlandıklarını gıda ürünleri ile onlara destek oluyoruz. Belediyemizce tespit edilen ailelere her ay düzenli olarak gıda paketlerini teslim ediyoruz. Gıda paketlerimiz içinde glüten içermeyen besin değeri yüksek gıda ürünleri yer alıyor” dedi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ