Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,77 / Satış: 7,81
€ EURO → Alış: 9,46 / Satış: 9,49

Belediye’den Mobil Çorba Evi ve Telefon Şarj Ünitesi

Belediye’den Mobil Çorba Evi ve Telefon Şarj Ünitesi
  • 24 Kasım 2015

Aksaray Belediyesi, öğrenci ve vatandaşlara yönelik mobil çorba evi ve telefon şarj ünitesini hayata geçirdi..

tarafından mobil çorba evleri ve güneş enerjisiyle çalışan telefon şarj üniteleri şehrin belirli noktalarına yerleştirildi.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ)’ne de şarj ve çorba evi konuldu. Aksaray Üniversitesinde açılışı gerçekleştirilen çorba evi ve şarj ünitesi programına çok sayıda davetli ile Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin de katıldı.

Belediye Başkanı Yazgı, projelerin sosyal etkinlikler kapsamında geliştirildiğini ve halkın hizmetine sunulduğunu belirterek, “Öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın telefonlarını şarj etmesi maksatlı şehrimizin muhtelif yerlerine bu şarj ünitelerinden koymuştuk. Bir ünitemizi de üniversitemizin içine yerleştirdik. İnşallah ileri de, hükümetimizin de tabi böyle bir çalışması var. Gençlerimize yönelik bedava internet. Ama onunla beraber bizlerinde üzerine düşecek yük ve sorumluluk olursa biz bunu rahatlıkla yerine getireceğiz. Daha önce de böyle bir projemiz vardı. Üniversite içinde bedava internet olmak üzere. Onunla da ilgili alt yapı çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Türkiye’de çok güzel hizmetler yapan belediyeler olduğunu hatırlatan Başkan Yazgı, çorba evinin de vaatlerinin arasında olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Çorba evimiz daha önce bizim seçim vaatlerimiz içinde bulunmaktaydı. Uygulamayı biz Aksaray’da yapmak istedik. Bunu da üniversitemizde gerçekleştiriyoruz. Sadece üniversitemizde değil aynı zamanda şehrimizin en yoğun, en kalabalık olan noktalarında da bu tür çalışmalarımız olacaktır. Buradaki amacımız şu. Belediyemizin sosyal projeleri içerisinde yapılan projeler bunlar. Bununla beraber şunu da hedefliyoruz ki, üniversite bizim için çok önemli. Bir şehrin gelişebilmesi için üniversiteye yapılacak yatırımlar, katkılar, biz her noktada açığız. Daha önce yapmış olduğumuz protokollerle de zaten üniversitemizle iş birliğimiz devam etmekte.”

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ise, öğrencilerin tembel olduğunu ve kahvaltı yapmadığını belirterek, “Şu an bizim görebildiğimiz kadarıyla çok hayati katkılardan bir tanesini daha yapıyor başkanımız. Çünkü çocuklar, bizim gençler biraz tembel. Sabah kahvaltı yapmak istemiyor. Hiç değilse güne bir bardak çorbayla başlar ve daha sağlıklı bir şekilde eğitim öğretime devam ederler düşünüyorum” dedi.
Öğrenciler ise projelerin çok iyi olduğunu belirterek devamını beklediklerini söyledi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ