Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Belisırma turizmde daha etkin hale getirilecek

Belisırma turizmde daha etkin hale getirilecek
  • 06.02.2016
  • 1.265 kez okundu

Kapadokya bölgesinin önemli turizm merkezleri arasında bulunan Aksaray’da turizm alanlarının eksikliklerinin giderilmesi turizm bölgelerindeki fiziki şartlarının daha iyi hale getirilmesi için yapılacak çalışmalar görüşüldü..

Vali Şeref Ataklı başkanlığında İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinde düzenlenen toplantıda Belisırma Köyü ve turizm alanları değerlendirildi.

Toplantıya İl Genel Meclis Başkanı Muammer Tüzün, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, İl Afet Acil Durum Müdürü Cezmi Türkmen, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Yıldız, Müze Müdürü Yusuf Altın ve teknik ekiplerden oluşan heyet katıldı.

Vali Şeref Ataklı, Ihlara Beldesinden başlayan, Belisırma Köyünden Selime Beldesine uzanan 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi içerisinde önemli çalışmaların gerçekleştirildiğini söyledi. 1 derece sit alanı içerisinde bulunan bölgede çalışmaların ortak işbirliğinde yapılması gerektiğini ifade eden Vali Ataklı ‘Belisırma sahip olduğu doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla önemli sayıda turist çeken bir bölge. Burada afet riski taşıyan alanlar mevcut, bu yerlerin tahliyesi ve risk taşıyan yapılarla ilgili yapılması gereken çalışmaların ilgili kurumların ortak işbirliği ile bir an önce gerçekleştirilmesi gerekiyor.’ dedi.

Bölgedeki turizm tesislerinin durumu hakkında değerlendirmede bulunan Vali Ataklı; ‘Turist sayısı artıyor ancak turizm tesislerimizin durumu nasıl? Bu tesislerinde gerek hizmet gerekse fiziki açıdan daha nitelikli hale gelmeli.’ dedi.

Toplantıya katılan birim müdürleri ve teknik heyet Belisırma Köyü ve turizm merkezlerindeki son durum hakkında bilgiler sunarak yapılacak çalışmalar hakkında görüş bildirdiler.

Vali Ataklı, sonuç alınmayan toplantıların bir değer taşımadığını vurgulayarak ilgili birimlerin görüşülen konularda bir an önce harekete geçmesini, sonuçların kendisine bildirilmesin istedi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ