Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,52 / Satış: 6,55

‘Ben de Varım’ isimli ödüllü proje Ulusal Medyaya taşınıyor

‘Ben de Varım’ isimli ödüllü proje Ulusal Medyaya taşınıyor
  • 20.04.2016
  • 1.633 kez okundu

Aksaray Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi görmekte olan Şizofren hastalarının sahneye koyduğu “Ben de Varım” isimli tiyatro oyununu, Sabancı Vakfı tarafından ulusal medya ve sosyal medyaya taşınıyor..

2015 yılı Fark Yaratanlar ödülüne layık görülen “” projesi için Aksaray’a gelen çekim ekibi, Psikiyatri Uzmanı Dr. ve tedavi gören oyuncu hastalarla röportaj yaparak, TRSM’in psikoterapi ve iş uğraşı merkezlerinde çekimler gerçekleştirdi.

Aksaray Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde gerçekleştirilen çekimlere; hastalardaki değişikliklere tanıklık yapmak ve aktarmak üzere Serbest Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehmet Mert Koryürek’te katıldı.

ÇEKİMLER KAMU SPOTU ŞEKLİNDE ULUSAL VE SOSYAL MEDYADA YAYINLANACAK

Sabancı Vakfı tarafından gerçekleştirilen özel çekimler, Şizofren hastalığına dikkat çekmek, hastalık hakkında toplumun önyargılarını yıkmak ve farkındalığı arttırmak üzere, Kamu Spotu şeklinde Ulusal ve Sosyal Medyada kullanılacak.

DR. KÖYLÜ “FARK YARATTIK”

Şizofren hastalarının neleri başarabileceğini görmek açısından yapılan çekimlerin son derece önemli olduğunu söyleyen Aksaray Devlet Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Basri Köylü şöyle dedi.

“Şizofren hastalarının topluma kazandırılması, hastalar üzerinde ön yargıların ortadan kaldırılması, hastalar ile toplumu barıştırmak ve imkan verilmesi halinde neler yapabileceklerini görmek açısından “Ben de Varım” projesi öncü bir proje.

olarak böylesine bir projeye öncülük etmek ve hastalarımızı da bu oyunla tedavi etmek, onlarda ki olumlu değişikliği görerek, farkındalık yaratmak son derece önemli” dedi.

ÖDÜL TÖRENİ HAZİRAN’DA

Dr. Basri Köylü “Sabancı Vakfınca her yıl düzenlenen “ Fark Yaratanlar” ödülü, 2015 yılı için “Ben de Varım” isimli oyunla bana ve TRSM Tiyatro topluluğuna verilmiştir. Ödül töreni Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Sabancı Vakfı Başkanı Güler Sabancı’nın da katılımı ile, Haziran ayı içerisinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir. Vakıf tarafından Aksaray’da yapılan çekimler de ödül töreni öncesinde ön çekimlerdir. Vakfı yöneticileri, Aksaray’da gerçekleştirdikleri çekimlerle kamu spotu şeklinde “Ben de Varım” oyununu ulusal ve sosyal medyaya taşıyacaklardır” dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ