Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Beşinci defa AK Parti’den milletvekili adayı oldu

Beşinci defa AK Parti’den milletvekili adayı oldu
  • 25 Mayıs 2018 - 02:40

2007 yılında 23’üncü dönem milletvekilliği genel seçimlerinde AK Parti’den Aksaray’da üçüncü sırada milletvekili adayı olan ve seçilen İlknur İnceöz beşinci defa AK Parti’den milletvekili adayı oldu.

2003 yılında AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi olarak partide görev alan İlknur İnceöz, kadın kolları başkanı iken, 2007 yılında Aksaray dört milletvekili var iken seçilerek parlamento ile tanıştı. İlknur İnceöz, AK Parti’de grup başkan vekilliğine kadar yükseldi. 2011 seçimlerinde yine üçüncü sırada aday oldu ve AK Parti üç vekilin üçünü de kazandı. İnceöz son 3 seçime liste başı olarak aday oldu.

2015 yılı 7 Haziran seçimlerinde İlknur İnceöz bu defa liste başı olarak milletvekili adayı oldu. AK Parti o zaman iki vekil kazanırken bir vekili MHP’ye kaptırmıştı. 2015’in 1 Kasım’ında İlknur İnceöz dördüncü defa aday oldu ve bu defa MHP’ye kaptırılan Milletvekilliği geri alındı. 1 Kasım 2015’de AK Parti, 3 vekilin üçünü de kazandı.

İlknur İnceöz, AK Parti grup başkanvekilliğine beş defa üst üste seçilmeyi de başardı. İnceöz, 24 Haziran 2018 Milletvekili genel seçimlerinde beşinci defa aday oldu.

24 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği genel seçiminde AK Parti’de yeniden İlknur İnceöz ilk sırada aday oldu. AK Parti’de ikinci sırada Cengiz Aydoğdu, üçüncü sırada Mustafa Serdengeçti ve dördüncü sırada ise Muhammed Aktaş AK Parti’nin adayı olarak seçimlere katılacaklar.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ