Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Bilgilendirme ve Değerlendirme toplantısı Gülağaç ilçesinde yapıldı

Bilgilendirme ve Değerlendirme toplantısı Gülağaç ilçesinde yapıldı
  • 25.02.2016
  • 1.508 kez okundu

Kamu hizmetlerinin daha etkin şekilde yürütülmesi vatandaşların sorun ve ihtiyaçlarının belirlenerek çözüm yollarının ilgili kurumlar tarafından koordinasyon sağlanarak çözüme kavuşturulması amacıyla düzenlenen “Bilgilendirme ve Değerlendirme” toplantısının 3’üncüsü Gülağaç İlçesinde düzenlendi..

Vali Şeref Ataklı Başkanlığında Gülağaç Bakı Gölü Kadın İşletme Tesisinde düzenlenen toplantıda Gülağaç ilçesinde yürütülen hizmetler sorun ve ihtiyaçlarla ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Toplantıya Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Vali Yardımcısı Armağan Önal, Gülağaç Kaymakamı Mehmet Fatih Koca, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, il Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Gülağaç Belediye Başkanı Faruk Teğmen, İl Genel Meclis Üyeleri, Kamu kurum ve kuruluşlarının il, ilçe müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile Gülağaç ilçesine bağlı köy muhtarları katıldı.

Vali Şeref Ataklı: “Devletimizin sağladığı imkânları vatandaşımız için kullanacağız”

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Şeref Ataklı, sorunların ve çözümlerin değerlendirildiği toplantıların daha önce Ortaköy ve Ağaçören ilçelerinde yapıldığını, 3üncü toplantının ise Gülağaç İlçesinde düzenlendiğini söyledi.

Bu tür toplantılarda yönetici ve vatandaş temsilcilerinin bir araya geldiğini ve sorunların giderilmesi konusunda her birimden bilgi paylaşımı yapıldığını belirten Vali Ataklı; “Biz sorunlara çözüm odaklı yaklaşıyoruz. Her ilçemizde, beldemizde ve köylerimizde sorunları; vatandaşlarımızdan ve diğer ilgililerden dinliyor, çözüm önerileri ve yapılması gerekenler konusunda gerekli adımların atılmasını istiyoruz. Biz toplantılarda çözüm ve sonuç ortaya konulması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Toplantıda Gülağaç Kaymakamı Mehmet Fatih Koca tarafından ilçenin genel durumu, yatırımlar ve yürütülen hizmetlerle ilgili sunum yapıldı.

Kaymakam Koca; 2015 yılında Gülağaç köylere hizmet götürme birliği ve İl Özel İdaresi tarafından köylerin köy içi düzenleme, içme suyu ve diğer hizmetleri için toplam 1 milyon 413 bin TL ödenek kullanıldığını söyledi.

Gülağaç İlçesinin toplam 30.353 hektar tarım arazisinin bulunduğunu belirten Koca, çerezlik kabak üretiminde Aksaray’ın üretiminin %29unun Gülağaç’ta yapıldığını ifade etti.

Gülağaç İlçesinde altyapı ve diğer yatırımlarda önemli bir eksikliğin bulunmadığını vurgulayan Koca, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile yapılan, AHİKA ve SODES tarafından finanse edilen Sosyal Destek Projeleri kapsamında özellikle bayanlara ve çocuklara yönelik projeler gerçekleştirdiklerini belirtti.

– Vatandaşlarımıza daha etkin hizmet edebilmek için çalışıyoruz

Toplantıda daha sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, İl Sağlık Müdürü Akın Südemen, İl Halk Sağlığı Müdürü Oğuz Keleş, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Himmet Durgut, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ tarafından Gülağaç ilçesinde ve köylerde yürütülen kamu hizmetleri ve yatırımlar hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirdiler.

Toplantıya katılan köy muhtarları söz alarak sorun ve ihtiyaçları ile ilgili taleplerde bulundular.

Toplantı sonunda açıklamada bulunan Vali Şeref Ataklı, “Vatandaşlarımıza daha etkin hizmet edebilmek ve problemlerini yerinde görmek için bu toplantıları yapıyoruz’ dedi.

Vali Ataklı açıklamasına şöyle devam etti: “Devletimizin sağladığı imkânları vatandaşımız için kullanacağız. Bu toplantılar bir tespit değerlendirme idi. Eksik ihtiyaç nedir onları görmekti. Bura onları da gördük ilgili arkadaşlarımız notlarını aldılar. 2016 yılında bu eksiklikleri tamamlamak sahip olduğumuz şeyleri daha iyi hale getirmek için hep beraber gayret edip çalışacağız” dedi.

Toplantı sonunda Aksaray İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından köy muhtarlarına alınan bilgisayar ve yazıcı Gülağaç İlçesine bağlı köy muhtarlarına Vali Şeref Ataklı tarafından verildi.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ