Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Bİlim Sanat Merkezi ile işbirliği protokolü imzalandı

Bİlim Sanat Merkezi ile işbirliği protokolü imzalandı
  • 27.04.2016
  • 1.238 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, üniversitenin elinde bulunan imkânları toplumla paylaşmaya hazır olduklarını, bu imkânlar sayesinde bir tek gencin bile hayatının değişmesini, çok önemli bir kazanım olarak gördüklerini ifade etti..

ASÜ ile Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü arasında, “Eğitimde İşbirliği Protokolü” imzalandı. Laboratuvarların kullanılması ve eğitim olanaklarının paylaşılmasını içeren protokol töreninde kısa bir açıklama yapan Rektör Şahin, üniversitenin sahip olduğu imkânların tamamının, herkese ait olan kaynaklar olduğunu söyledi.

15 milyon liralık bir yatırım yapılan Merkezi Laboratuvarda 300’ü aşkın cihaz bulunduğunu ve kaynakları şehirle, sanayiciyle ve diğer üniversitelerle paylaşmak arzusunda olduklarını kaydeden Prof. Şahin, “Bu çerçevede laboratuvarların üniversite içinde kullanım şartlarını güncelledik, sanayicimizle toplantılar yaptık ve çeşitli protokoller imzaladık. Laboratuvarlarımızın şehrimize tanıtımına yönelik faaliyetler devam ediyor. Öte yandan üniversiteler bazında da bazı çalışmalarımız oldu. Mersin Üniversitesi ve Ahi Evran Üniversitesi ile protokol imzalandı, Bozok Üniversitesi ile imza aşamasına gelindi, Burdur Üniversitesi ile de görüşmelerimiz sürüyor” dedi. Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi ile protokol imzalamanın kendilerini memnun ettiğinden söz eden Şahin, “Bir tek gencin bile geleceği değişse, bu önemli bir kazanımdır. Bilim Sanat Merkezi’nde eğitim alan geçlerimizin her birisinin, üniversitenin de imkânlarını kullanarak hayatının değişmesine vesile olmaktan mutluluk duyarız” dedi. Aksaray Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal da, üniversitenin desteğinden memnun olduklarını, daha önce de farklı okullar için benzeri protokoller imzaladıklarını belirterek, “Öğrencilerimizin akademisyenlerin bilgilerinden, tecrübelerinden istifade etmesi ve laboratuvarlardaki cihazları kullanabilecek olmaları, onların geleceğe hazırlanması açısından çok önemlidir. Bize bu imkânı sunan Sayın Rektörümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan kısa açıklamaların ardından Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin ve Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal hazırlanan protokolü imzaladı..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ