Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,73 / Satış: 5,75
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Bisiklet günlük hayatın bir parçası olmalı

Bisiklet günlük hayatın bir parçası olmalı
  • 01.03.2017
  • 1.804 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eskil Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi ve Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Meriç Lütfi Avsever, Aksaray’ın coğrafi olarak bisiklet kullanımına çok uygun bir şehir olduğunu söyledi.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Öğretim Üyesi ve Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. , Aksaray’ın coğrafi olarak bisiklet kullanımına çok uygun bir şehir olduğunu söyledi.

Bisikletli yaşamın sağlıklı yaşam anlamına geldiğini, herkesin kendisi için yapabileceği en önemli güzelliğin de sağlıklı yaşantısına katkı sunmak olduğunu kaydeden Avsever, bisiklet kullanımının yaygınlaşması gerektiğini ifade etti.

Günlük rutin mesafeleri mutlaka bisikletle kat ettiğini, kimi zamanlar Eskil’den Aksaray’a da bisiklet kullanarak ulaştığını ifade eden ASÜ Öğretim Üyesi Avsever, “İlçeyle il merkezi arası yaklaşık 70 kilometre. İlk bakışta bu mesafeyi bisikletle kat etmek zor gibi görünebilir. Ama şehrin coğrafi yapısı düzlük ve bu durum bisiklet kullanmayı büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Siz birkaç pedal çevirdiğinizde, yol da sizin adınıza birkaç pedal çevirmiş oluyor” dedi.

İklim şartlarının düzelmeye başladığını anımsatan Avsever, şu önerilerde bulundu: “Bahar dönemiyle beraber bisikleti olmayan herkes bir bisiklet edinmeli. Böylece hem eğlenceli, hem de sağlıklı bir hayatın kapılarını aralamalı. Aksaray’da olmanın bisiklet kullanımına sunduğu avantajları herkesin tecrübe etmesi gerekir. Bu kültürü gelecek nesillere taşımalıyız ve bisiklet günlük hayatımızın bir parçası olmalı.”

Yrd. Doç. Dr. Meriç Lütfi Avsever, kampüste bisiklet kullanımını özendirmeye yönelik başlayan çalışmaları da desteklediklerini vurguladı..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ