Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Bisiklet sahası tüm şehrin hizmetinde

Bisiklet sahası tüm şehrin hizmetinde
  • 05.02.2018
  • 1.175 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bisiklet sahasının (velodrom) sadece Üniversite için değil, şehir için de farklı bir kültürün yaygınlaşmasına vesile olacağını belirtti.

ASÜ’ye yapılan bisiklet sahası tamamlanma aşamasına geldi. Asfaltlama işlemleri gerçekleştirilen bisiklet sahasındaki tribün de yerine konuşlandırıldı. Türkiye’de, üniversiteler arasında en büyük olma özelliği taşıyan 500 metre uzunluğunda ve çeşitli eğimlere sahip sahanın çizgi çalışmaları da bitti. Sahayı inceleyen Rektör Şahin, bisiklet kültürünün yaygınlaşması adına yaptıkları bu çalışmanın sadece Üniversite için değil, şehir için de önemli olduğunu vurguladı. Bahar döneminin gelmesiyle kullanılmaya başlanacak sahanın farklı bir kültürün de şehre entegre edilmesi anlamına geleceğine dikkat çeken Prof. Şahin, “Çok küçük işlemlerin ardından tamamen hazır hale gelecek olan sahamızda, dileyen herkes bisiklet kullanabilir” dedi.

ASÜ Rektörü, kampüs içindeki bisiklet istasyonlarının da büyük ilgi gördüğünü ve imkânlar çerçevesinde hem bisiklet, hem de istasyon sayısını arttırmaya gayret ettiklerini vurguladı..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ