Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,65 / Satış: 7,68
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Bisiklet ve istasyon sayısı arttırılacak

Bisiklet ve istasyon sayısı arttırılacak
  • 29 Nisan 2017 - 00:02

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bisiklet istasyonlarına olan ilginin giderek arttığını, bunun kendilerini memnun ettiğini, istasyon ve bisiklet sayısını arttırmak için çalışmalara başladıklarını söyledi..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bisiklet istasyonlarına olan ilginin giderek arttığını, bunun kendilerini memnun ettiğini, istasyon ve bisiklet sayısını arttırmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

ASÜ Akıllı Bisiklet İstasyonları Mart ayında devreye girdi. Dileyen öğrenciler üç istasyondan birine gelerek kartlarını sisteme okutup bisikletini alıyor ve işlerini tamamladıktan sonra yine dilediği bir istasyona bisikleti tekrar bırakabiliyor. Günün hemen her saatinde istasyonlardaki bisikletleri kullanan öğrenciler hem spor yapıyor, hem de kampüs içi ulaşımını kolaylıkla sağlayabiliyor. Bisikletlere olan ilginin giderek arttığını ve kullanıcı sayısı yüksek olduğu için istasyonlarda sıra beklemelerin yaşandığını belirten Rektör Şahin, hızlı şekilde bisiklet ve istasyon sayısını arttıracaklarını belirtti.

250 adet bisikletin öğrencilerin hizmetinde olduğunu bu sayıyı arttırmaya yönelik çalışmalara başladıklarını kaydeden ASÜ Rektörü, “İstasyonlara gösterilen ilgi bizleri memnun etti. Bisikletin yeniden gündeme gelmesi, bu manada yaptığımız çalışmaların doğruluğunu göstermiş oldu. İnşallah en kısa zamanda sayıyı arttıracağız. Öte yandan Eskil İlçemiz için de 5 adet bisiklet temini yapmıştık. Orada da öğrencilerimiz, sayının artması talebinde bulundular. Tüm taleplere imkânlar çerçevesinde karşılık vermeye çalışacağız” dedi.

Şahin, velodrom için de çalışmaların sürdüğünü belirterek, gerek kampüsün, gerekse şehrin bisiklet kullanımı için son derece müsait olduğunun altını çizdi ve bisikleti yaygınlaştırmaya yönelik çalışmaların süreceğini iletti..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ