Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Bu basın özgürlüğü ya da gazetecilik değil resmen ihanettir

Bu basın özgürlüğü ya da gazetecilik değil resmen ihanettir
  • 05.01.2016
  • 1.652 kez okundu

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz Sözcü Gazetesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret içeren 1 Ocak 2016 tarihli manşeti hakkında açıklamalarda bulundu..

İnceöz açıklamasında; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakareti adet haline getiren 1 Ocak 2016 günü manşetinden yayınladığı “2016 Falınız” başlıklı sözde bulmacada Cumhurbaşkanımızı hem ölümle tehdit etmiş, hem de ağza alınmayacak seviyede hakaretlere yer vermiştir. Bu mesnetsiz ve alçakça yapılan sözde bulmaca saldırısı toplumumuzun her kesiminden tepkiler almış,savcılık tarafından “Cumhurbaşkanı’na içerdiği” gerekçesiyle re’sen soruşturma başlatılmıştır.”dedi.

‘İHANET İÇERİKLİ YAYIN ÇİZGİSİNDE’

Manşetten verdiği ‘2016 Falınız’ haberiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alarak hakareteden Sözcü gazetesinin bu davranışına sert tepki gösteren ve İlknur İnceöz; açıklamanın devamında “Gazetecilik ve basın özgürlüğü adı altında Türkiye düşmanlığı yapan söz konusu gazete yeri geldiğinde  FETÖ, yeri geldiğinde PKK ve hatta yeri geldiğinde Rusya gibi ülkelerin bile arkasında durabilecek ve ülkemizi bu karanlık yapılara karşı savunacak kadar ihanet içerikli bir yayın çizgisine sahiptir.”ifadelerini kullandı.

‘BU YAPILAN SADECE CUMHURBAŞKANIMIZA DEĞİLMİLLETİMİZE YAPILMIŞ BİR HAKARETTİR’

Basın özgürlüğü adı altında Cumhurbaşkanına ve Türkiye düşmanlığına soyunan Sözcü’nün; bu son davranışı ile gazetecilik ve yayıncılık ilkelerinden, etik ve ahlak kurallarından nasibini almadığını bir kez daha gözler önüne serdiğini aktaran AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz; “Her fırsatta basın özgürlüğünden bahsedenler, basın özgürlüğü adı altında yapılan bu ihanetlere, saldırılara sessiz kalmaktadır. Bumudur basın özgürlüğü? Cumhurbaşkanımız yüzde 52 gibi bir oy oranıyla, milletimizin desteğiyle seçilmiştir. İlk kez anayasal değişiklikle ve halk iradesi ile seçilmiş bir Cumhurbaşkanına, basın özgürlüğünün arkasına sığınarak hakaretler edilmesi çok çirkin bir davranıştır. Bu sadece Cumhurbaşkanımıza yapılmış bir hakaret değildir, toplumumuzun yüzde 52’lik iradesini hiçe sayarak toplumumuza yapılmış bir hakarettir.”diye konuştu.

‘TOPLUMU BÖLME, AYRIŞTIRMA VE NEFRET TOHUMLARI EKİYORLAR’

Sözcü gazetesinin gazetecilikle bağdaşmayan, yayın politikasını resmen Türkiye karşıtı kullanan bir yapıda olduğuna vurgu yapan İnceöz; “Türkiye düşmanlığını yayın politikasında açıkça dışa vuran Sözcü; bunu Cumhurbaşkanımıza yaptığı bu aşağılık hakaretle bir kez daha kanıtladı. Herkesin de bildiği üzere, Sözcü gazetesi uzunca bir süredir gazetecilik yapmak yerine yalan ve maksatlı haberler üreterek toplumu bölmeye, ayrıştırmaya ve nefret tohumları ekmeye yönelik bir yayın politikası sürdürmektedir. Yapılan bu davranışı, hata, ihmal ve dikkatsizlikle açıklamak mümkün değildir.  Bu bir yanlıştır, bu bir gazetecilik değil, resmen bir ihanettir.”dedi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ