Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Bu hain yapı bizi sömürdü, inançlarımızı sömürdü

Bu hain yapı bizi sömürdü, inançlarımızı sömürdü
  • 28.07.2016
  • 1.984 kez okundu

Aksaray’da fuar açılışında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun, “Bu hain yapı bizi sömürdü, inançlarımızı sömürdü..

Aksaray’da fuar açılışında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun, “Bu hain yapı bizi sömürdü, inançlarımızı sömürdü. Hırsız içimizde olunca ne kadar kilit vursak da maalesef başaramıyoruz” dedi.

Aksaray’da 2’inci Otomobil, Mobilya, Beyaz Eşya ve İnşaat Fuarı gerçekleştirilen törenle açıldı. Pazar Pazarı’nda gerçekleştirilen fuarın açılış törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun, Vali Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Garnizon Komutanı Albay Gazi Demir, AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, daire başkanları, sivil toplum örgütü başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

“Bizi Sömürdüler, inançlarımızı sömürdüler”

Burada bir konuşma yapan Ali Rıza Alaboyun, 15 Temmuz darbe girişimini ve FETÖ/PDY terör örgütünü değerlendirdi. Türkiye’nin çok acılı ve sancılı bir süreçten geçtiğini belirten Bakan Yardımcısı Alaboyun, “Bir taraftan PKK terörüyle uğraşırken bir taraftan da birileri her halde senaryo yazsaydı, deseydi ki ‘Ya bir gün böyle olacak’ diye, içimizde hiç birimizin kabul edemeyeceği, onaylamayacağı ve aklına gelemeyeceği bu şeyi, ‘Hadi oradan sende ya, nereden böyle olacak’ diyecektik. Ama maalesef ‘altın nesil yetiştiriyorum’ diyenler itaat ve ihanet nesli yetiştirmişler. Biz sandık ki bunların anlı secdeye değer, bunlardan bir zarar gelmez. Geçmişte de mağdur olduk zaten hepimiz, bunların önünü açalım dedik. Hepimiz dedik. Siyasetçi olarak biz dedik, bürokrasi olarak sizler dediniz ve parasını, bursunu, kurbanını veren hepimiz söyledik. ve o adamın emin olun 2013’ten önceki Türkiye’deki popüleritesi yüzde 80’lerdeydi. Şu an bırakın yüzde 1’i binde birin bile altında. Böylesine bir ihanet cephesinin lideri olarak anılıyor. Düşünebiliyor musunuz arkadaşlar, Başbakanlıkta bir uzman her gün Başbakanlığı dinliyor. Genel Kurmay Başkanımızın yaveri Genel Kurmay Başkanını iki boğumluk bir cihazla dinlediğini söylüyor. ‘Dinliyordum, akşam bir abiye veriyordum’ diyor. Yahu bir cemaat bu bilgilere neden ihtiyaç duyar. veya böyle bir şeye ihtiyaç duyan bir kişi cemaat olabilir mi? Allah ile kitap ile din ve Müslümanlık ile alakası olabilir mi? Ne yapacaktın sen ya Genel Kurmay Başkanını dinledin. Akşam bir abiye verdin, abi de bunu izledi de ertesi gün sobaya atıp yaktı mı? Kime verdi, o üst abiye, o üst abisi de Pensilvanya’ya, Pensilvanya’dan da nereye gittiğini siz düşünün” dedi.

“Hırsız içimizde, ne kadar kilit vursak maalesef başaramıyoruz”

Casusun içeride olduğunu belirten Alaboyun, “İçimizde casus var, hain var diyoruz. İçimizdeki casus ve hain evin içerisinde. Hırsız içimizde. Dolayısıyla istediğiniz kadar kapıya kilit vurun, istediğiniz kadar güvenlik önlemi alın maalesef başaramıyoruz. Bizleri sömürdüler, inançlarımızı sömürdüler. Biz yurtdışına gittiğimizde her zaman onların okullarını ziyaret ettik. Emin ol memnun oluyorduk, Türkçeyi yükseltiyorlar, İstiklal Marşı’nı yükseltiyorlar. Atatürk’ün resmini asmışlar. Sonra anladık ki, adamlar bin kişilik bir lisede sadece 15-20 kişilik bir ekibe çok iyi Türkçe öğretiyorlar. Ama geri kalanlarının hiç birisi Türkçenin T’siyle alakası yok. Ama hepsine İngilizce öğretiyorlardı. Maalesef bu yapıya bizde geç fark ettik. Bunların hançerlerini sırtımızda hissettiğimiz an bunun farkına vardık. Çünkü bizde şöyleydi, Müslüman’dan zarar gelmez. Bu inancımız vardı. Ailemizden böyle görmüştük. Hocalarımız camilerde bize böyle vaaz etmişti. Böyle bir inanç ve itikate sahiptik. Ama maalesef altın nesil her halde en son altın vuruşu ile sayın Cumhurbaşkanımızı katletmeyi göze almışlardı. Ama 15 Temmuz’da sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti, milletimizin sokağa dökülmesi nedeniyle bu ihanet cephesi ortadan kalktı. Risk var mı? Var. Ben sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sayın Başbakanımıza, Sayın Kılıçdaroğlu’na, Sayın Bahçeli’ye ve tüm halkımıza çok teşekkür ediyorum. Birlik, beraberlik içerisinde bu sürecin içerisinden kalkacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından fuarın açılış kurdelesi kesildi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ