Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

Bu teknoloji hayat kolaylaştırıyor

Bu teknoloji hayat kolaylaştırıyor
  • 17.10.2018
  • 13.113 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Emre Avuçlu, akıllı telefonlar üzerinden evlerin birimlerini kontrol etmeyi mümkün kılan yeni bir yazılım geliştirdi.

Bu yazılımın özellikle yaşlı ve engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracağını kaydeden Emre Avuçlu, iklimlendirmeden ışıklandırmaya, kapıların güvenliğinden perdelerin konumlandırılmasına kadar pek çok işin, akıllı telefonlar aracılığıyla basit şekilde yapılabildiğini söyledi. Sistemin kablosuz olmasının işleri ayrıca kolaylaştırdığına değinen Öğretim Görevlisi Emre Avuçlu, “Geçmişten günümüze kadar geçen sürede teknolojik gelişimler, insan hayatına önemli katkılar sunmuştur ve sunmaya devam etmektedir. Yeni geliştirdiğimiz yazılım farklı teknolojileri akıllı telefonlarla entegre hale getirmiştir. Böylece, kişi dilerse evin aydınlatmasını, iklimlendirmesini, kapıların güvenliğini pratik şekilde, bluetooth üzerinden yapabilmektedir” dedi.

Avuçlu, bu durumun bir konfor sağlamanın ötesinde, özellikle engelliler ve yaşlıların hayatını ciddi şekilde kolaylaştıracağını da kaydetti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ