Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

Bütçe yüzde 50 arttı

Bütçe yüzde 50 arttı
  • 26 Kasım 2021

Sivas Belediyesi’nin 2022 yılı iddiası bütçesi evvelki yıla oranla yüzde 50 artış göstererek, 900 milyon lira olarak onaylandı. Sivas Belediyesi …

Sivas Belediyesi’nin 2022 yılı iddiası bütçesi evvelki yıla oranla yüzde 50 artış göstererek, 900 milyon lira olarak onaylandı.

Sivas Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantılarının 4. birleşimi, Belediye Lideri Hilmi Alım Başkanlığında gerçekleştirildi. Oturumda Plan Bütçe Komitesi tarafından yürütülen 2022 yılı bütçe taslağı çalışmaları görüşüldü. 2021 yılında 600 milyon lira olan belediye bütçesi, 2022 bütçe taslağında 300 milyon liralık rekor bir artışla 900 milyon lira olarak belirlendi.

“Biz bütçeyi beytül-mal olarak görüyoruz”

Sivas Belediye Lideri Hilmi Alım yaptığı açıklamada “İnşallah milletimizin bize emanet ettiği bütçeyi şeffaf, adaletli, liyakat ve tasarruf önlemlerine uyarak milletimizin hizmetine sunacağız. Bütçemizi her vakit olduğu üzere Sivaslı hemşehrilerimizin talep ve beklentilerini dikkate alarak hazırladığımızın bilinmesini istiyoruz. Biz bütçeyi beytül-mal olarak gören bir medeniyetin temsilcileri olarak halka dokunmayan, halkta faydası olmayan, halkta karşılığı olmayan toplumsal yararı olmayan kamu vicdanını rahatsız edecek yalnızca yapılmış olması için yaptık demek için hiçbir projeyi yapmadık yapmayacağız.” diyen Alım, “Bütçemiz içerisinde yatırıma ayrılan kısım bütçemizin yaklaşık yüzde 40’ına tekabül etmektedir. Ulaşımdan altyapıya, gençlik-spor, toplumsal ve kültürel hizmetler ve etraf yatırımlarına yönelik olarak hayata geçireceğimiz projelerin ve yatırımların tamamlandığında kentimiz daha yaşanılabilir bir kent olma yolunda büyük bir ivme yakalamış olacaktır. Bu noktada Meclisimizin idaremize verdiği takviyelerden ötürü meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

Daha yeşil bir Sivas

Lider Alım, ‘Daha yeşil bir Sivas’ parolasıyla başlattığımız çalışmalarda bugüne kadar yapılan hizmetlere sürat kesmeden devam edeceğiz. Bu alanda 2021 yılında adeta seferberlik ilan ederek başlattığımız cadde, bulvar ve sokak ağaçlandırmalarına 2022 yılında da birebir kararlılıkla devam edeceğiz. Kentimizde bulduğumuz her alanı yeşillendireceğiz. Yeniden bugün kentimizin en kıymetli problemlerinden birisi ulaşım alanında yaşadığımız problemlerdir. Bu nokta da plan proje takımımızın kendi imkânlarıyla hazırladığı ulaşıma yönelik projelerimizi de 2022 yılında geçmiş projelerimizi de tamamlayarak yeniden toplumsal yararı olan gerekli gördüğümüz yerlerdeki projeleri süratle hayata geçirerek bu alanda sıkıntılarımızı çözmüş olacağız.” sözünü kullandı.

Esnafın yanında olduk”

Lider Alım, pandemi sürecinde esnafın yanında olduklarını belirterek, “Yatırım planımızda ve kararlarımızda kamusal yararı yüksek insan odaklı yatırımlarımıza öncelik verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Ekonomik olmayan sürdürülebilir olmayan hiç bir yatırıma ve harcamaya müsaade vermedik önümüzdeki yılda vermeyeceğiz. Şeffaf iştirakçi ve hesap verilebilir bir idare anlayışımızdan ödün vermeyeceğiz. 2020 ve 2021 yılında pandemi kuralları nedeniyle farklı bir çalışma anlayışı ortaya koyduk. Toplumsal Belediyeciliğin gereği olarak bu devirde yaklaşık 58 milyon TL’lik dev bir bütçeyle hemşehrimizin esnafımızın yanında olduk. 2022 yılı bütçemizin iyi uğurlu olmasını diliyorum.” Biçiminde konuştu.

İHA

blank

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ