Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Çadırda yaşayan Suriyelilere korona hijyen paketi dağıtıldı

Çadırda yaşayan Suriyelilere korona hijyen paketi dağıtıldı
  • 23 Temmuz 2020 - 00:27

Korona virüse karşı etkin bir mücadele yürütülen Aksaray’da İl Göç İdaresi ve STK’lar tarafından çadırlarda yaşayan Suriyelilere Korona hijyen paketi dağıtıldı. Dağıtım esnasında izdiham yaşanırken görevliler güçlükle hijyen paketlerini çadırlara ulaştırdı.

Tüm dünyayı tehdit eden ve bir çok ülkede binlerce insanın ölümüne neden olan Korona Virüs (COVID-19) önlem ve tedbirleri kapsamında etkin bir mücadele yürüten Aksaray Valiliği, “Devlet Millet El Ele Etkin Bir Mücadele” sloganı ile virüsle mücadelesini titizlikle sürdürüyor. Tedbir ve önlem çalışmaları kapsamında Aksaray İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Ticaret Borsası ve Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği destekleriyle kentte belirli bölgelerde kurdukları çadırlarda yaşayan ve mevsimlik tarım işçiliği yapan Suriyelilere korona hijyen paketi dağıttı. Dağıtım esnasında izdiham oluşurken, görevliler hijyen paketlerini güçlükle çadırlara ulaştırdı.

“Suriyelilerin daha hijyen yaşaması için”

Burada bir açıklama yapan İl Göç İdaresi Müdürü Mehmet Servet Yelken, “Bugün göçmenlerin bulunmuş olduğu, yaşamış olduğu çadırlarda COVID-19 sebebiyle bir hijyen paketi, hijyen kolimiz var onları dağıtacağız. STK’larımız aracılığıyla ve başkanlarımızın desteğiyle bu kolileri yabancı uyruklu şahıslara dağıtacağız. COVID-19 sürecinde onlarında daha uygun, daha güzel şartlarda, daha hijyen yaşaması için bu paketleri dağıtacağız. Paketin içinde çamaşır deterjanı, diş fırçası, diş macunu, bulaşık deterjanı, havlu, kadın pedi, bunun gibi birçok kapsamlı bir şekilde temizlik malzemesi bulunmaktadır” dedi.

Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, “Aksaray Ticaret Borsası olarak COVID-19 programında devletimizin çalışmalarına aynen katılarak bizde buradaki göçmen vatandaşlarımıza hijyen paketi dağıtımında yetkililerimize yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk ise, “Bugün burada COVID-19 salgınına karşı sivil toplum örgütleri olarak Suriye’den gelen kardeşlerimize bir destek vermek amacıyla geldik. COVID-19 salgınında yüce Türk Devletine yardımcı olmak, destek olmak ve farkındalığı oluşturmak amacıyla buradayız” şeklinde konuştu.

Çadırlarda yaşayan Suriyeliler yetkililere teşekkür ederken, “Bize erzak dağıttılar, temizlik malzemesi dağıttılar Allah razı olsun. Sabun, yıkanacağız, bunların sayesinde yıkanacağız. Bunların sayesinde temizleneceğiz. Allah razı olsun. Allah sizden, Allah Erdoğan’dan razı olsun. Devletimizden Allah razı olsun” dediler.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ