Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,65 / Satış: 7,68
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Camide ‘evet’ pankartı

Camide ‘evet’ pankartı
  • 21 Mart 2017 - 23:53

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksaray İl Başkanı Av. Ali Rıza Toprak yayınladığı basın bildirisinde şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksaray İl Başkanı Av. Ali Rıza Toprak yayınladığı basın bildirisinde şu ifadelere yer verdi:

“Aksaray Belediye zabıtası ve itfaiye aracının yardımıyla iktidar partisinin pankartı camiye de asıldı. Belediyenin tüm imkânlarını kullanan siyasi parti bu yetmiyormuş gibi diyanetin imkânlarını da kullanmaya başladı.

Canlı hayvan pazarı yanındaki Yenimahalle Camiine “evet” pankartını halkın gözü önünde pazartesi günü asanları görüntüleyen mahalle sakinleri durumu cep telefonlarına kaydederek il başkanlığımıza gönderdiler. Halkın sessiz kalmasını kabul zannedenlere seslenmek istiyorum, bana cep telefonu kayıtlarını gönderen kişilerin bir kısmı “ Siz bir şey yapmayacaksanız biz indireceğiz.” diye sitem ettiler. Ben de kendilerine “ Bu konuda gerekli girişimleri yapacağımı ve durumu basına ve yetkililere bildireceğimi belirterek; lütfen müdahale etmeyiniz.” dedim.

Kent meydanında, belediye tarafından, çok önceden yapılan bir kamelya da iktidar partisine tahsis edildi. Konuya ilişkin ilgililere başvurduk yazılı başvurumuza telefonla cevap vererek Cumhuriyet Halk Partisi için kamelya tahsisi edemeyeceklerini bildirdiler. Partimiz kısıtlı imkânları ile bir “HAYIR” çadırı yaptırdı. Ancak iktidar partisinin kamelyasında bedava elektrik var. Kaçak mı yoksa belediye adına sayaç var mı? Bu konuda açıklama bekliyoruz. Sayaç varsa tüm Aksaray halkının cebinden bu siyasi partiye neden elektrik veriliyor?

HAYIR kampanyasını halkımızın desteği ile sürdüreceğiz, tüm engellemelere rağmen ülke çapında hayır önde gidiyor.

İktidar partisi yetkililerine ve kentimizin idareci yöneticilerine basın aracılığı ile sesleniyorum; halkın iradesine saygı gösterin, halkın özgür iradesini etkilemek için kanun dışı yollara başvurmayın, ibadethanelerimize gölge düşürmeyin. Kardeşçe bir yarış olsun.”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ