Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Çanakkale konulu tiyatro sahnelenecek

Çanakkale konulu tiyatro sahnelenecek
  • 21.03.2016
  • 1.396 kez okundu

Aksaray Sivil Toplum Kuruluşları tarafından düzenlenen Çanakkale konulu gecede ‘Bende Varım Tiyatro grubu’ tarafından tiyatro gösteri sergilenecek..

23 Mart Çarşamba günü saat 18:30 da STK Platformu tarafından organize edilen Çanakkale konulu tiyatro gösterimi, ‘Bende varım tiyatro gurubu’ tarafından sergilenecek.

Aksaray STK Platformu başkanı Eyüp Dağdaş konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında;

“Ben de Varım Tiyatrosu şizofreni hastalarının sesini duyurmak onları topluma kazandırmak tedavilerine katkıda bulunmak için yaklaşık 1 yıldır psikiyatrist Dr. Basri Köylü tarafından Aksaray da yürütülen çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi..%80 engelli olan ve ülkemizde sayıları yaklaşık 1 milyon olan bu insanlarımız bilgi kirliliğinden dolayı ne yazık ki toplumdan dışlanmakta korkulmakta toplumda kendilerine yer bulamamakta, çok ciddi önyargı ve damgalanmaya maruz kalmaktadır. Bir insanlık kardeşlik sevgi ve umut projesi olan “ben de Varım” toplumdan kopuk yaşayan bu insanlarımızı yeniden toplum ile “barış”tirmayi hedeflemekte..Bu insanlarımız ilgi gördüklerinde neler başarabilmekte..Aksaray’da doğan ve tüm ülkeye yayılarak Aksaray’ımızın tanıtımına da katkıda bulunabilecek bu prestij projesinin artık ulusal hatta uluslararası platformlarda yerini alabilmesi için öncelikle tüm Aksaray’ın desteğini alacağına tüm Aksaray’ın bu insanlarımız kardeşlerimiz için birleşeceğine tüm kalbimizle inanıyoruz. .23 mart çarşamba günü saat 18:30 da belediye tiyatro salonunda ki gösterimize tüm Aksaray Halkımız davetlidir” dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ