Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Çanakkale ruhu ile her türlü terörü bu coğrafyadan defedeceğiz

Çanakkale ruhu ile her türlü terörü bu coğrafyadan defedeceğiz
  • 18.03.2016
  • 1.453 kez okundu

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, “Milletimizdeki Çanakkale ruhu olduğu müddetçe bu coğrafyadan her türü terörü defedeceğiz” dedi..

Çanakkale zaferinin 101. Yıldönümü dolayısıyla yazılı açıklamada AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, “Bugün Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Bugün şanlı tarihimize altın harflerle kazınan destansı bir kahramanlığın yıl dönümü. Bundan tam 101 yıl önce aziz milletimiz yedi düvele karşı bir var oluş savaşı vermiş ve alnının akıyla galip gelmiştir” dedi.

18 Mart kazanılan eşsiz bir zaferdir

Milletimiz’in, Çanakkale’de 18 Mart 1915 günü tüm yokluklara, imkânsızlıklara rağmen birlik-beraberlik içinde ve iman gücüyle tüm dünyaya ‘Çanakkale geçilmez’ dedirttiğini vurgulayan İnceöz; açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“18 Mart, ülkenin dört bir köşesinden çocuk, genç-ihtiyar, kadın-erkek demeden vatanı ve milleti için hayatını ortaya koyan kahramanlarımızın kazandığı eşsiz bir zafer demektir.
18 Mart, yalnızca bir askeri başarı değil aynı zamanda necip milletimizin topyekûn ayağa kalktığı bir diriliş ve yükseliş demektir.

18 Mart, farklı milletlere mensup insanların yan yana, koyun koyuna yattığı ve bu yönüyle tüm dünyaya emsal teşkil eden Çanakkale demektir.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü vesilesiyle tekrardan hatırlatmak isterim ki; bizler millet olarak İstiklal Şairimizin:

“Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor”

diye bahsettiği ve kanıyla bu toprakları vatan kılan aziz şehitlerimizi daima minnetle, şükranla anacağız ve şehitlerimizin aziz emanetini ebediyen koruyacak, bu emaneti çok daha yükseklere taşımak için var gücümüzle mücadele edeceğiz.”

“Bu coğrafyalardan her türlü terörü Allah’ın izniyle def edeceğiz”

“Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde Anafartalar Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor; kahraman Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” diye konuşan İnceöz, “Bu cennet vatan üzerinde kirli oyun ve hesaplar peşinde koşan, insanlıktan nasibini almamış teröristleri ve onların destekçilerini ise lanetliyorum. Herkes bilsin ve vatandaşlarımız müsterih olsun ki, necip milletimizdeki ‘Çanakkale Ruhu’ olduğu müddetçe, bu coğrafyalardan her türlü terörü Allah’ın izniyle def edeceğiz” ifadelerini kullandı..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Zıkkımın Kökü dedi ki:

    Eğer sizde Çanakkale ruhu varsa ben de evliyayım! Para, koltuk, ihale en büyük derdiniz…

YORUM YAZ