Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Canlı Hayvan Pazarı’nda kotra dağıtımı

Canlı Hayvan Pazarı’nda kotra dağıtımı
  • 02.05.2017
  • 1.599 kez okundu

Aksaray Ticaret Borsası tarafından Aksaray Belediyesinin desteğiyle, Aksaray da başlatılan Hayvan Park Yeri ve Canlı Hayvan Borsası mutlu sonla noktalandı..

tarafından Aksaray Belediyesinin desteğiyle, Aksaray da başlatılan Hayvan Park Yeri ve mutlu sonla noktalandı. Aksaray dan çevre il ve ilçelere hayvan sevkiyatının yapılacağı ve hayvan tüccarlarının akın edeceği hayvan pazarı, son derece modern bir şekilde tamamlanarak hizmete sokuldu.

Canlı Hayvan pazarının Kotra dağıtımına, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Kasaplar Odası Başkanı Kani Yerli, Aksaray Ticaret Borsası Üyeleri, Tüccarlar, Celepler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kotra dağıtım sonrası Canlı hayvan pazarı hakkında davetlilere bilgi veren ve ardından da bir konuşma yapan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, ’nin desteği ile yapılan hayvan pazarının bölge için son derece önemli bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

Aksaray’ın Tarım ve Hayvancılık şehri olduğuna vurgu yapan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök Aksaray, ülkemizde hayvancılık alanında ciddi bir yere sahip. Bu nedenle şehir merkezine yaklaşık 9 kilometre mesafede bulunan 30 bin metrekare alana ’Hayvan Park yeri ve Canlı Hayvan Borsasını kurduk. Yapılan Canlı Hayvan Borsası 150 metrekare hizmet binası, 100 metrekare veteriner hekim ve karantina odaları ile yönetim merkezi, personel odaları olmak üzere 10 bin metrekaresinin üstü kapalı, 10 bin metrekare padok alanından oluştu. Borsa, günlük 1600 adet büyükbaş, 5 000 adet küçükbaş hayvan kapasiteli ve aynı anda 100 kamyonun yükleme, boşaltma yapacağı rampalar ile ayrı ayrı 70 kamyonun ve 100 otomobilin park edebileceği geniş park alanlarının olduğu komplike bir merkez haline geldi. Canlı hayvan pazarında yoğun talepler oluştu. Taleplere istinaden projeler üreterek ihtiyaçların karşılanacağını ifade etmek istiyorum. Ben inanıyorum ki hayvancılığın kalbi burada atacak.

CANLI HAYVAN PAZARI HAFTAYA BURADA KURULACAK

Allah izin verirse haftaya, Canlı Hayvan pazarımız burada kurulacak. Eski hayvan pazarında ticaret olmayacak. Kapıları kilitlenecek, giriş çıkışlar kapatılacak ve hayvan ticaretine burada devam edeceğiz. Hepiniz burada kaliteli ticaret yaparak, bol kazançlar elde etmenizi temenni ediyorum. Hayvan park yeri ve canlı hayvan borsamızın öncelikle ailenize, şehrimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ