Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Celalettin Kılıç Antalya’da ki toplantıya konuşmacı olarak katıldı

Celalettin Kılıç Antalya’da ki toplantıya konuşmacı olarak katıldı
  • 29.12.2015
  • 1.480 kez okundu

Aksaray İl Genel Meclis Başkan vekili ve TC Vilayetler Hizmet Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Kılıç, Antalya’da konuşmacı olarak katıldığı toplantıda Aksaray’ı başarıyla temsil etti..

Panelde; Aksaray’daki Jeotermal su kaynakları, Aksaray bölgesinde bulunan Termal tesisler ve seralarla ilgili bilgi verildi.

Türkiye İl Genel Meclis Üyeleri Derneği tarafından Antalya Topkapı Kremlin Palace de düzenlenen xıv. İl Özel İdareleri seminerinde; Mahalli idare sistemi içerisinde İl Özel İdareleri Enerjide kendi kendine yeten şehir Afyonkarahisar İl Özel İdaresinde hizmetlerin yürütülmesi dünyada ve ülkemizde Jeotermalin önemi ve İl Özel İdareleri konulu Toplantı-panel düzenlendi.

Aksaray İl Genel Meclis Başkan vekili Celalettin KILIÇ Türkiye genelinde Hizmet veren Birlik Encümeni ve Yönetim Kurulu üyesi olduğu TC Vilayetler Hizmet Birliği çalışmaları hakkında bilgi vermek üzere konuşmacı olarak katıldı.

Panelde Aksaray’daki Jeotermal su kaynakları, Aksaray bölgesinde bulunan Termal tesisler ve seralarla ilgili bilgi verildi.

İkinci Oturumda E. İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Şahabettin HARPUT ve Zonguldak İl Genel Meclis Başkanı ile birlikte Konuşmacı olarak katılan

Celalettin KILIÇ İl Özel İdareleri yasasında yapılan değişiklikler, İl Genel Meclis Çalışmaları, TBMM ye sunulmak üzere hazırlanacak olan İl Genel Meclis Üyelerinin Sosyal haklarının sağlanması, yeşil pasaport ve görev bittikten sonraki silah ruhsatlarının devamı gibi konularda rapor hazırlanarak gerekli Makamlara sunulması hususunda çalışmalar yapıldığı. TC Vilayetler Hizmet Birliğinin Türkiye genelinde yaptığı projeler olan Her İl’e 1 yurt ve her il’e 1 anaokulu yapımı. Çanakkale’de yapımı devam eden öğrenci misafirhanesi ve yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

Panele Eski Milli Savunma Bakanı Vecdi GÖNÜL, E.Bakan ve Müsteşar Muzaffer ECEMİŞ, Antalya Valisi Muammer TÜRKER, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes TÜREL, Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf GÜNER, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür yardımcısı Ekrem CANALP, , İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürü M.Valisi H.İbrahim DAŞÖZ, , İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel müdürlüğü, Özel İdareler Birlikler ve yardımlar Daire Başkanı Şefik AYGÖL, E.Milletvekili ve Türk İdarecileri Derneği Genel Başkanı Saffet Arıkan BEDÜK, E.İzmir Valisi Yusuf Ziya GÖKSU Türkiye İl Genel Meclis Üyeleri Derneği Genel Başkanı Satılmış GÜRBÜZ, Antalya’da yapılan seminere İl Genel Meclis Başkanları, Aksaray İl Genel Meclis Başkanı Muammer TÜZÜN ile birlikte Aksaray İl Genel Meclis Üyeleri ve diğer illerin İl Genel Meclis Başkanları, İl Özel İdareleri Genel Sekreterleri ve İl Genel Meclis Üyeleri katıldı..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ